Liga 1: nem született gól az alapszakasz záró fordulójának nyitómeccsén

Gól nélküli döntötetlent játszott egymással az Astra Giurgiu és az UTA az első osztályú labdarúgó-bajnokság alapszakaszának péntek délutáni nyitó meccsén.

Lett volna, mit törlesztenie az aradi csapatnak a Duna-partiak ellen, hiszen az őszi utolsó fordulóban megalázó 6–0-s vereséget szenvedett hazai pályán az élvonal újonca az Astrától. A visszavágásra kiváló lehetőség lett volna az alapszakasz utolsó fordulója, olyan körülmények között, hogy egyik csapatnak sem volt már esélye a felsőházi rájátszásba jutásra, de a kisesés közvetlen réme sem fenyegette a feleket, tehát nem nyomta tét a játékosok vállát.

Az első félidőben neki is esett az UTA a hazai csapatnak, próbálkoztak becsülettel Bálint László vezetőedző tanítványai, ám az astrások sokévi Liga 1-es rutinnal hárították a vendégek rohamait. A bajnoki helyezéshez képest jó iramú meccs első játékrészében a legnagyobb izgalmat az jelentette, hogy az aradiak utánpótlás-válogatott csatára, Adrian Petre áttörte a reklámtáblát, és több percnyi ápolás után, kötéssel a homlokán térhetett vissza a pályára.

Térfélcsere után is kiegyenlített volt a játék, mígnem az UTA orosz balhátvédje, Jevgenyi Slijakov egy szabálytalanság miatt piros lapot kapott, így a 71. perctől emberhátrányban kellett helytállniuk az aradiaknak. Ez meg is látszott a játék képén, az Astra többet kezdeményezett, veszélyes helyzeteket is kidolgozott, de Florin Iacob kapus mindannyiszor a helyén volt, vagy éppen a giurgiui csatárok voltak pontatlanok.

A gól nélküli döntetlennel egyik csapat sem jutott előrébb, de a forduló többi eredményétől függően akár lejjebb is csúszhatnak a tabellán. Az Astra és az UTA a rájátszás alsóházában (7–16. helyezettek) folytatja majd a küzdelmeket a kiesés elkerüléséért. A felsőház kialakulásának szempontjából fontos három meccset péntek este egy időben szervezik.