Kezdődik a román jégkorong-bajnokság rájátszása

Véget ért a román jégkorong-bajnokság alapszakasza, a versengés a rájátszással folytatódik. A hétvégén lejátszott utolsó fordulókban eldőlt, hogy az alapszakaszt a Brassói Corona csapata nyerte megelőzve a Galaci CSM, a Csíkszeredai Sportklub és a Gyergyói HK csapatát. A héten rajtoló elődöntőkben a Brassó a Gyergyóval, a Galac pedig a Csíkszeredával találkozik. Az alsóházban a Sapientia U23 csapata az ötödik helyért hajt.

Az elmúlt hétvégén lejátszott dupla fordulóval zárult a román felnőtt férfi jégkorong-bajnokság alapszakasza. Szombaton és vasárnap az alapszakasz elsőségről döntő mérkőzéseken lépett pályára Galacon a Brassói Corona a helyi CSM gárdája ellen. Végül egy hazai és egy vendéggyőzelem született, így eldőlt, hogy az alapszakasz győztese a Brassó. A sárga kékek a negyedik helyezett Gyergyói HK ellen kezdik az elődöntőket a Cenk-alattiak pályaválasztása mellett. A Csíkszeredai Sportklub két nagyarányú győzelemmel zárta az alapszakaszt a szebb napokat megélt Bukaresti Steaua ellen. A székelyföldiek ezzel megelőzték a Gyergyót és a harmadik helyről várhatják a folytatást, az elődöntőben a Galac lesz az ellenfelük.Várhatóan a Brassói Corona és a Csíkszeredai Sportklub játszhatja majd a bajnoki döntőt | Fotó: Gábos Albin

Az elődöntők az egyik fél harmadik győzelméig tartanak. A Sportklub a tervek szerint szerdán és csütörtökön lép pályára Galacon, majd vasárnap és (ha szükséges) hétfőn Csíkszeredában folytatják a csapatok. A Brassói Corona Gyergyói HK mérkőzéseket ugyancsak ezeken a játéknapokon rendezik, az első két alkalommal Brassóban csapnak össze a felek.

Elrajtolt a play out

Elkezdődtek a küzdelmek az alsóházban is, a táblázat 5-7 helyén végzett gárdák két-két mérkőzést játszanak egymással a helyezésekért. Két mérkőzést már le is tudtak a play outból. A Sapientia U23 csapata az alapszakasz utolsó helyén végzett Sportul Studențesc-et fogadta pénteken és szombaton. Mindkét találkozón magabiztosan győztek a csíki fiatalok, előbb 7-1, majd 6-2 arányban bizonyultak jobbnak a bukarestieknél. A zöld-fehérek kedden és pénteken zárják a bajnokságot a Steaua elleni mérkőzésekkel, tét a bajnokság ötödik helye.Fotó: Tamirjan Photography | Sapientia U23