Katar 2022: a trikolórok csak 11 percig álltak továbbjutásra

Fotó: Agerpres/EPAVasárnap este eldőlt, hogy a magyarhoz hasonlóan, a román labdarúgó-válogatott sem vehet részt a jövő évi katari világbajnokságon. A trikolórok a J-csoport utolsó fordulójában ugyan 0-2-re legyőzték Liechtenstein válogatottját, viszont a remélt izlandi segítség nem érkezett meg (Észak-Macedónia-Izland 3-1), így a pótselejtezőt jelentő 2. helyre a balkániak értek oda.

Vélhetően többen nézték Romániában vasárnap este az Észak-Macedónia-Izland találkozót, mint saját labdarúgó-válogatottjuk liechteinsteini fellépését, ugyanis a trikolóroknak akkor csak akkor volt esélyük elcsípni a 2., pótselejtezőt jelentő helyet, ha a szkopjei II. Fülöp Arénában a hazaiak nem tudnak nyerni Izland ellen.

A két, ugyanabban az időpontban kezdődő találkozón ugyanabban a 7. percben változott az eredményjelző táblán az állás: az északmacedónok Ezgjan Alioszki góljával megszerezték a vezetést, Vaduzban pedig Dennis Man tolta a kapuba a lasztit. Fotó: Agerpres/EPAMivel Szkopjéban az eredmény nem változik a szünetig, ezért jelentősége sincs talán annak, hogy a 34. percben Nicolae Stanciu elhibázott egy büntetőt.

Az unalomba fulladt vaduzi meccsen a játékosokat a stadiont megtöltő 1500 román vendégmunkás/szurkoló ébresztette  fel az 54. percben, amikor megjött a hírt Szkopjéból, hogy Izlandnak sikerült egyenlíteni. Mivel a trikolórok továbbra is nyerésre álltak, ha az eredményeket „befagyasztották” volna, akkor a pótselejtezős hely Mirel Rădoi csapatáé lett volna.

Volna, volna...

Az öröm csak 11 percig tartott, ugyanis Elif Elmasz a 65. percben ismét vezetéshez juttatta csapatát, majd a hajrában egy újabb góllal végleg eldöntötte a továbbjutás kérdését. Eközben Vaduzban Nicușor Bancu lőtt még egy román gólt, de ennek már csak a statisztikusok számára volt jelentősége.

A román labdarúgó-válogatott legutóbb az 1998-as franciaországi tornán vett részt, a jövő  ősszel Katarban megrendezendő világbajnokság lesz zsinórban a hatodik vb, amelyre a trikolórok nem jutnak ki. Mint korábban írtuk, a Katar 2022-n a magyar nemzeti tizenegy sem lesz ott, Magyarország utoljára 1986-ban járt világbajnokságon.