Hátrányból fordítva nyert a Sportklub

A Ferencváros elleni parádés játékot ugyan nem tudta megismételni, ám hátrányból fordítva háromgólos győzelmet aratott a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Liga szombati játéknapján. A Brassó és a Gyergyói HK egyaránt egy találattal múlta fölül magyarországi riválisát.

„Erdélyben is otthon" – hirdette a mérkőzés kezdése előtt a maroknyi vendégszurkoló kiírása, amelyet a hazai tábor skandálva erősített meg. A barátság a lelátón egész mérkőzés idején jellemző volt, a csíki és az újpesti drukkerek is sportszerűen biztatták övéiket.

Az első harmadban nyoma sem volt az egy nappal korábbi szeredai hengernek. A játékrész közepén egyértelműen átvette a kezdeményezést az Újpest, a hazaiak némileg kényelmes tempóban szövögették támadásaikat. Elsősorban Adorjánnak köszönhetően nem került előnybe az Újpest a szünetig, a hazai hálóőr többször is remekül avatkozott közbe, megőrizve hálóját a góltól.

A középső harmadból alig öt perc telt el, amikor egy megpattanó lövéssel vezetést szerzett az UTE, majd leginkább a játékvezetői négyes ítéletei, néha pedig elmaradt(nak gondolt) fújásai hergelték a hazai publikumot. A kedélyeket Levin egyenlítést eredményező emberelőnyös bombája nyugtatta, döntetlennel fordultak a felek a záró játékrészre is.

A 43. percben, Reisz találatával már hazai előnyt mutatott az eredményjelző, tíz perc múlva pedig Rutkowski kettős emberelőnyben stabilizálta a csíki vezetést (3–1). A pontot az i-re Levin második találata tette föl, a végén hiába támadhatott kapuslehozatala után hat a négy ellen az Újpest, az eredmény nem változott. A Sportklub hetedik győzelmét aratta zsinórban és vasárnap a DEAC csapatát fogadja. Az UTE Gyergyószentmiklóson zárja erdélyi túráját.

Edzői értékelések
Mark LeRose, másodedző, Csíkszeredai Sportklub: "Az első harmad végén 0–0 volt az állás. Ekkor nem sok esélyünk adódott, ők pedig játékra készen álltak pályára. Aztán 1–1 lett a második játékrész során. Ekkor az emberelőnyös játékunk remekül működött. Úgy gondolom, a fordulópontot az 5 a 3 ellen eszközölt időkérés jelentette, amelynek oka az volt, hogy kicsit pihentessük a jégen lévő srácokat. Volt még egy kis szünetünk, a videóbírózás ideje alatt. Ez után frissebben térhettünk vissza a jégre, és kihasználtuk az 5 a 3 elleni lehetőséget. Szerintem ez jelentette a fordulópontot a mérkőzés során. Ugyanakkor a legjobb játékosaink ma este valóban a legjobbak voltak. Nagyon sok mérkőzésünk volt, a romániai bajnokság és az Erste Liga keretén belül is, ezért úgy gondolom, hogy a legfontosabb a fiúk számára, hogy pihenjenek, és feltölthessék az elemeket. Holnap csak nagyon kevés játékossal fogjuk lebonyolítani az edzést. A srácok számára fontos lesz a folyadék- és táplálék bevitel valamint a pihenés, és akkor készen fogunk állni az újabb összecsapásra".

Kovács Viktor László, másodedző, Újpesti TE: "A tegnapi meccsünkhöz képest nagyon sokat léptünk előre játékban. Ez eredményben nem mutatkozott most meg, tehát ezzel nem lehetünk elégedettek, de sokkal jobban játszottunk, mint a Brassó elleni mérkőzésen. Ott ugyebár győztesen hagytuk el a jeget, így kissé felemás érzéseink vannak. Most próbálunk túllépni rajta, regenerálódni. Holnap lesz egy szabadnapunk, utána vasárnap újabb komoly kihívás előtt állunk a Gyergyó ellen, úgyhogy nincs idő sopánkodni, megyünk tovább!"