Feladta a franciaországi versenyt Simona Halep

Fotó: Simona Halep Instagram-oldala/archív felvétel

Simona Halep egészségügyi okokból feladta az amerikai McCartney Kessler elleni szerdai mérkőzését a 100 ezer eurós összdíjazású Trophee Clarins tenisztorna első fordulójában.

A találkozó 7:5, 2:3-as állásnál szakadt félbe 88 perc játékidő után. A térdfájdalmakra panaszkodó román teniszező nem tudta folytatni a küzdelmet, ezért feladta a mérkőzést, számolt be az Agerpres.

A 32 éves volt világelső szerdán másodszor lépett pályára, amióta visszakapta a doppingvétség miatt felfüggesztett játékjogát. A kétszeres Grand Slam-győztes konstancai a március 20-i visszatérésekor három szettes (1:6, 6:4, 6:3) vereséget szenvedett a spanyol Paula Badosától a miami torna első fordulójában.

Halep, mint korábban írtuk, nem kapott szabadkártyát a Roland Garrosra, de a marokkói sajtó szerint meghívták a május 19-25. között zajló rabati tornára.