Észak-Macedónia szolgáltatta a vb-selejtezők eddigi legnagyobb meglepetését

Fotó: FIFAA vb-selejtezők eddigi legnagyobb meglepetése a Romániát is magába foglaló J-csoportban történt, az észak-macedón válogatott - idegenben! - legyűrte a Joachim Löw vezette németeket.

A balkáni ország játékosai az első félidő hosszabbításában a veterán, már 37 éves Goran Pandev révén szerezték meg a vezetést, a 63. percben Gündogan 11-esből egyenlített, de a 85. percben Elmas is betalált Ter Stegen kapujába (1-2).

A németek – akik a nyári Európa-bajnokságon Romániával azonos csoportban szerepelnek majd – húsz év után először veszítettek hazai pályán vb-selejtezőt, azóta 35 mérkőzésen maradtak veretlenek, a legutóbbi 18-at pedig megnyerték.

2022-es katari foci-vb, selejtező
J csoport

• Örményország–Románia 3–2 (0–0)
  • Liechtenstein–Izland 1-4
  • Németország–Észak-Macedónia 1-2

1. Örményország              3                 3              –             –             6–2         +4           9
2. Észak-Macedónia        3                  2              –             1              9–4         +5          6
3. Németország                3                 2              –             1              5–2         +3           6
4. Románia                         3                  1              –             2              5–6         –1           3
5. Izland                              3                  1             –             2               4–6         –2           3
6. Liechtenstein                 3                  –             –             3              1–10         –9           0