Erste Liga: negyedszer is legyőzte az Újpest a Csíkszeredát

Ismét megtréfálta az UTE a Csíkszeredai Sportklubot. Az Erste Liga pénteki csíkszeredai mérkőzésén a lila-fehérek két gólos hátrányt dolgoztak le, majd büntetőlövések után diadalmaskodtak.

Kitűnő hangulatban kezdődött az Erste Liga pénteki csúcsrangadója Csíkszeredában. A Vákár Lajos Műjégpálya lelátóin összegyűlt nézők azt látatták, hogy a Sportklub hatalmas lendülettel vetette bele magát a küzdelembe. Az első harmad egyértelmű hazai fölényben telt el, igaz, gólt csak egyet szereztek Beczéék, Reisz Áron higgadtan húzta be a korongot Rajna kapujába a 7. percben (1-0).

A második harmadban sem változott jelentősen a játék képe. Igaz, hogy a mérkőzés feléhez érve Coatta kiegyenlített, ám alig két perc után újra vezettek a hazaiak. Egy hatalmas kapu előtti kavarodás után a hazai játékosok gólt ünnepeltek. A játékvezetők megnézték az esetet videón és megadták a gólt, a korongot Rokaly Szilárd gyötörte be a kapuba (2-1). A játékrész végén a csatárposzton magára találó Reisz villant újra és nagyszerű góllal növelte a Sportklub előnyét (3-1).

A fieszta-hangulatot  a harmadik felvonás közepén Jago törte meg, emberelőnyben 3-2-re módosította az állást. Az utolsó percek időkérései a liláknak segítettek, 55 másodperccel a vége előtt Kiss Patrik kiharcolta a hosszabbítást. Az elfáradni látszó hazaiak nem tudták bevinni a győztes találatot az öt perces hosszabbításban, a büntetőlövések során pedig a jobban koncentráló vendégek voltak pontosbbak. Az UTE 4-3-ra nyert rávezetésekkel, ezzel mind a négy alapszakaszmeccsét behúzta a címvédővel szemben, vasárnap Brassóban zárja erdélyi túráját. Az SC Csíkszereda ugyanazon a napon a DAB-ot fogadja.

Vezetőedzői értékelések:
Rico Rossi Csíkszeredai Sportklub: „Jó játékot mutattunk be, de szégyen veszíteni egy ilyen mérkőzésen, hiszen elég jól játszottunk ahhoz, hogy győztesen hagyjuk el a pályát. Ma ez nem sikerült. Nem vagyok mérges, csupán csalódott”.
Virág Csaba, UTE: „Nagyon nehéz mérkőzés volt számunkra, a Csíkszereda hazai pályán mindenki ellen esélyesként lép pályára. Helyenként nagy nyomás alatt játszottunk, de végig hittünk abban, hogy meg tudjuk nyerni a találkozót. A harmadik harmadban egy hegyet kellett megmásznunk ahhoz, hogy visszajöjjünk, de karaktert mutatott a csapat. A hit hozott vissza bennünket. Kicsit döcögős az emberelőnyös játékunk, így fontos volt a második, fórban szerzett találatunk”.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz
Csíkszeredai Sportklub–Újpesti TE 3–4 – büntetőlövésekkel (1–0, 2–1, 0–2, 0–0, 0–1)
Csíkszereda, Vákár Lajos Műjégpálya
Gólszerzők: Reisz (7. és 38.), Rokaly Sz. (33.), ill. Coatta (32.), Jago (50.), Kiss P. (60.) és Kovács Alex (65.)
Kapura lövések száma: 44–25
Büntetőpercek: 22, ill. 8 perc

A másik székelyföldi Erste Ligás csapat, a Gyergyói Hoki Klub hozta a kötelezőt és három góllal jobbnak bizonyult a Dunaújvárosi Acélbikáknál.

Jégkorong Erste Liga alapszakasz
Gyergyói Hoki Klub–Dunaújvárosi Acélbikák 4–1 (3–0, 0–1, 1–0)
Gyergyószentmiklós
Gólszerzők: DiDiomete (2.), Vincze P. (9.), Bodó (12.), Kozma (42.), ill. Dudkin (38.)
Kapura lövések száma: 40–30
Kiállításpercek: 17, ill. 15 perc