Erste Liga: könnyed csíkszeredai győzelem Dunaújvárosban

Dunaújvárosban folytatta magyarországi túráját a Csíkszeredai Sportklub vasárnap este. A székelyföldiek jól gazdálkodtak az első harmadban felépített előnyükkel és magabiztos győzelmet arattak.

Erősen kezdett a Sportklub Dunaújvárosban, a kék-fehérek 6 perc alatt kétgólos vezetésre tettek szert. Mindkétszer a bombaformában játszó Szkacskov volt eredményes, előbb teljes létszámnál, majd emberelőnyben is betalált a támadó (0–2). A harmad végén Rokaly Szilárd is gólt szerzett, így megnyugtató vendégelőnnyel mentek pihenőre a felek (0–3). Sokat elmond a meccsről, hogy a Dunaújváros az első húsz percben mindössze négy alkalommal találta el a vendégkaput.

A második harmad egyetlen találatot hozott. Nem meglepő módon Szkacskov szerezte a negyedik csíki gólt, mesterhármast érve el ezzel (0–4).

A záró játékrészben megszületett a hazaiak szépítő gólja, Szappanos lőtte, a négygólos különbség visszaállításáról pedig Fodor Csanád gondoskodott (1–5). A Sportklub hétfőn az FTC-Telekom ellen zárja magyarországi túráját.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz
Dunaújvárosi Acélbikák–Csíkszeredai Sportklub 1–5 (0–3, 0–1, 1–1)
Dunaújváros, 189 néző
Gólszerzők: Szappanos (41.), ill. Szkacskov (4., 6. és 30.), Rokaly Sz. (18.), Fodor (50.)
Kapura lövések száma: 14–45
Kiállításpercek: 12, ill. 8 perc