Erste Liga: hosszabbításban győzött a Gyergyói HK

Háromgólos előnyt tékozolt el, végül hosszabbításban győzött a székelyföldi csapat a MAC elleni rangadón szombaton. Haaranen két találata foglalta keretbe az összecsapást.

A hazaiaknál Ruczuj helyett Rinne védett, nem játszott Szigeti és DiDiomete, ellenben Péter és Bíró igen, míg MAC HKB-nál Klíma hiányzott az előző mérkőzéshez képest. A GYHK már a 28. másodpercben megszerezte a vezetést, amikor Haaranen közelről betalált egy Bálizs-védés után (1-0). A folytatásban is a hazaiak alakítottak ki több lehetőséget, aztán nyitó játékrész végén Tranca emberfórban megduplázta a gyergyóiak előnyét (2-0). A mérkőzés felénél Császár centerezését Vincze Péter tette be közelről a vendégek kapujába (3-0).Fotó: Gyergyói Hoki Klub

A 45. percben szépítettek az újbudaiak: Tóth Richárd talált be egy kapu mögül visszaérkező korongból (3-1). Nem sokra rá 3-2-re módosult az állás, miután a MAC HKB Ritter révén gólra váltott egy emberelőnyt. Az 52. percben már döntetlen volt az állás, Izacky egyenlített (3-3). A rendes játékidő nem hozott több gólt, a hosszabbítást pedig Haaranen zárta le jó ütemben érkezve egy pontos lövéssel (4-3).

A Gyergyói HK jövő pénteken a DVTK Jegesmedvéket fogadja, a MAC HKB pedig vasárnap a Sportklub otthonában zárja erdélyi túráját.

Jégkorong Erste Liga alapszakasz
Gyergyói Hoki Klub–MAC HKB Újbuda 4–3 hosszabbítás után (2–0, 1–0, 0–3, 1–0) Gólszerzők: Haaranen (1. és 61. perc.), Trancă (19.), Vincze P. (30.), ill.Tóth R. (45.), Ritter (48.), Izacky (52.)
Kapuralövések száma: 38–35
Kiállításpercek: 16, ill. 10 perc

A szintén szombatra kiírt Brassói Corona – Debreceni EAC és Csíkszeredai Sportklub – UNI Győr ETO HC a vendégcsapatok játékosai körében azonosított koronavírus fertőzések miatt elmaradt. A két mérkőzést az Erste Liga versenykiírásának értelmében a pályaválasztó csapatok javára írták 5-0-s gólkülönbséggel.