Erste Liga: Könnyed Sportklub siker

Ötgólos győzelemmel folytatta szereplését a jégkorong Erste Ligában a Csíkszeredai Sportklub. A székelyföldiek hazai pályán múlták felül a FEHA19 gárdáját. A másik két erdélyi csapat, a Gyergyószentmiklós és a Brassó is nyert a magyar-román közös bajnokság csütörtöki játéknapján.

Csíkszeredai Sportklub – FEHA19 6–1

Mindhárom erdélyi csapat hazai pályán lépett jégre az Erste Liga csütörtöki játéknapján. Papíron az elmúlt hetekben jelentős vérfissítésen átesett csíkiakra várt a legkönnyebb feladat. Becze Tihamérék a bajnokság sereghajtóját, a FEHA19 gárdáját látták vendégül a Vákár Lajos Műjégpályán.

A hét (!) új igazolás közül bemutatkozhatott a hazai publikum előtt Szeleznyev Jakov, Krikunov Ilia, Milan Cody, Vesely Radek pedig a harmadik meccsét játszotta kék-fehér mezben. Rajtuk kívül a kazah Roman Szavcsenko, az amerikai Nick Schaus és a finn Niko Mikkola érkezett a Sportklubhoz.

Fotó: Csíkszeredai Sportklub | Pál Zoltán

Felejthető első harmadot produkáltak a felek. Igazi izgalmat csupán a fehérvári Mingazov sajnálatos sérülése jelentett, akit arcon talált a korong és nem tudta folytatni a játékot. A vendégek elpuskáztak a játékrész közepén egy kettős emberelőnyt, a házigazda pedig Alapi kiállítását nem tudta kihasználni.

Amilyen eseménytelen volt az első húsz perc, annál jobb játékot tettek a jégre a felek a középső harmadban. Becze gyors találatával megszerezte a vezetést a Sportklub és jó tempójú küzdelem alakult ki élvezetes, oda-vissza játékkal (1–0). Az események a dudaszóhoz közeledve sűrűsödtek igazán be. A 37. percben Rokaly Szilárd megduplázta a hazai előnyt, szűk két perc múlva pedig Stach óriási gólja már háromgólos Sportklub vezetést jelentett (3–0). Hogy mégse legyen minden kérdés lefutott, arról Keceli-Mészáros Mátyás gyors válasza gondoskodott (3–1). Fotó: Csíkszeredai Sportklub | Pál Zoltán

A harmadik harmadban sem lazsáltak a felek, jó mérkőzést láthatott a nagyszámú, sozkás szerint lelkes szeredai publikum. Tíz perccel a vége előtt eldőlni látszott a találkozó. Kubat gólja után Becze duplázott (5–1). Az i-re a pontot a lefújás előtt Skacskov tette fel szép egyéni alakítás végén. Az öt gólos győzelemhez kellett Adorján Attila remek teljesítménye is a hazai kapuban. A kék-fehérek hálóőre 96,43 százalékos védési mutatóval zárta a 60 percet.

Győzelmével a címvédő maradt a 6. helyen, pénteken a Gyergyóban vereséget szenvedő DVTK-t fogadja, a sereghajtó FEHA19 pedig Brassóban zárja túráját.

Gyergyói HK – DVTK Jegesmedvék 4–3

Fordulatos mérkőzésen kerekedett felül a Gyergyói Hoki Klub a listavezető miskolciakon. A székelyföldiek egy találattal hozták az első harmadot, azonban a középső játékrészben a remeklő vendégek kétgólos előnyt dolgoztak ki (1–3). A záró harmadban előbb szépítettek Szilassy Zoltán tanítványai, majd három perccel a vége előtt kiegyenlítették az állást, a végső dudaszó előtt pedig Bodó góljával a maguk javára fordították a rangadót (4–3). A Gyergyói HK pénteken a BJAHC-ot fogadja, miközben a DVTK Jegesmedvék a Sportklub otthonában folytatják erdélyi túrájukat.

Fotó: GYHK

Brassói Corona – BJAHC 8–3

A Brassói Corona Toth kapus stabil teljesítményének és egy gólzáporos utolsó percnek köszönhetően 8–3-ra verte a BJAHC-t és pontszámban beérte a negyedik DEAC-ot. A GYHK-val szemben lépéshátrányba kerülő fővárosi együttes pénteken Gyergyószentmiklóson zárkózhat, míg a Corona ugyanaznap a FEHA19-et fogadja.

Fotó: Brassói Corona