Erste Liga: felemásan kezdtek az erdélyi csapatok

Fotó: Facebook/Csíkszeredai SportklubMagabiztos győzelemmel kezdte az Erste Liga 2021/2022-es szezonját a Csíkszeredai Sportklub és a Gyergyói Hoki Klub, míg a Brassói Corona némi meglepetésre alulmaradt az Újpesttel szemben.

Nagy várakozás előzte meg a román-magyar közös jégkorongbajnokság rajtját. Az elmúlt szezonban a koronavírus-járvány miatt bevezetett korlátozások a sportesemények látogatását is lehetetlenné tették, így nagy örömmel fogadták a hokirajongók, hogy újra helyet foglalhatnak a lelátókon.

Csíkszeredai Sportklub – Fehérvári Titánok 6-1

Jó félházat hozott az Erste Liga előző két kiírása győztesének hazai bemutatkozása. A nézők az első harmadban azt láthatták, hogy döcögött a kék-fehérek játéka. A Titánok szerezte meg a vezetést Vesutkin révén, a Sportklub erejéből csupán az egyenlítésre futotta az első húsz percben, Stach egalizált (1-1). Fokozatosan lendültek játékba a székelyföldiek, a második harmadban átvették a kezdeményezést és komoly fölényt harcoltak ki. A mérkőzés ezen szakaszában sorra jöttek a szeredai helyzetek, amelyekből két gól született, Sofron és Becze voltak eredményesek (3-1). Három újabb találatot hozott a befejező játékrész, Polak, Láday és Rokaly Norbert góljai tették magabiztossá a Sportklub bemutatkozását (6-1).

Csíkszeredai Sportklub–Titánok 6–1 (1:1, 2:0, 3:0)
Csíkszereda, Vákár Lajos Műjégpálya, 1100 néző
Gólszerzők: Stach (12.p.), Sofron (30.p.), Becze (37.p.), Polak (48.p.), Láday (50.p.), Rokaly N. (54.p.), ill. Vesutkin (7.p.)
Kapura lövések száma: 41–14
Kiállításpercek: 4, ill. 10 perc

Gyergyói Hoki Klub – Dunaújvárosi Acélbikák 10-4

Keretbe foglalták a csapatok a mérkőzést. Míg az első és az utolsó harmad döntetlenre végződött, a középső húsz percben hét gólt rámolt be a GYHK, amire csak egyszer tudtak válaszolni a vendégek. Ezzel a lényeges kérdések idejekorán eldőltek. A befejező harmadban nem történtek nagy dolgok, a játékosok egymáson próbálták levezetni a feszültséget, többször is összeakaszkodtak a jégen.

Gyergyói Hoki Klub–Dunaújvárosi Acélbikák 10–4 (2–2, 7–1, 1–1)
Gyergyószentmiklós, 500 néző
Gólszerzők: Orbán (7. P.), Vincze (18. és 30.p.), Ferencz-Csibi (23.p.), Bodó (29.p.), Szabó (30.p.), Szigeti (32. és 35.p.), Vincze (33.p.), Sylvestre (54.p.), ill. Török (15.p.), Szűcs (16.p.), Pozsár (37.p.), Bobcek (43.p.)
Kapura lövések: 57-23
Kiállításpercek: 75, ill. 48 p.Fotó: Gyergyói HK

Brassói Corona – UTE 1-2

Ahogy arra számítani lehetett, szoros meccset játszott az élmezőnybe kívánkozó két együttes. A jkb.hu összefoglalója szerint a tavalyi döntős Brassó a 16. percben Molnár Zoltán révén szerezte meg a vezetést, ám ellépni nem tudott a lila-fehérektől, sőt a harmadik harmad derekán egalizált Stadel. Az eredmény ezután a rendes játékidőben már nem változott, a hosszabbítás pedig előbb három kiállítást hozott – egy páros után az UTE emberhátrányba került –, majd a büntetőpadról visszatérő Benk András eldöntötte a pluszpont sorsát.

Brassói Corona–Újpesti TE 1–2 h.u. (1:0, 0:0, 0:1, 0:1)