Dakar-rali: Gyenes az 50. helyen zárta a harmadik szakaszt

Az ausztrál Toby Price (KTM) nyerte a Szaúd-Arábiában zajló Dakar-rali harmadik etapját a motorosok mezőnyében. A szatmárnémeti Gyenes Emánuel az 50. helyen végzett.

A 2016-os és 2019-es bajnok Toby Price 3 óra 33 perc 23 másodperc alatt teljesítette a 629 kilométeres távot, amelyből 403 km-t tett ki a mért szakasz. Az argentin Kevin Benavides (Honda) 1:16 perccel maradt le mögötte, az osztrák Matthias Walkner (KTM) pedig 2:36 perccel. Összetettben az amerikai Skyler Howes (KTM) vezet, aki a keddi etapban negyedikként ért célba. Őt Kevin Benavides (33 másodperces hátrány) és a francia Xavier de Soultrait (Husqvarna, 1:28 perc hátrány) követi.

Közzétette: Emanuel Gyenes - Mani – 2021. január 5., kedd

A szatmárnémeti Gyenes Emánuel (KTM) az 50. helyen ért célba kedden, 1 órával, 3 perccel és 7 másodperccel a győztes után. Összetettben a 37. helyen áll, 01:57:02 órás lemaradással. Gyenes kedden elvesztette a vezetést a szervizcsapat nélkül induló pilóták (Malle Moto) kategóriájában, amelyben most az olasz Maurizio Gerini áll az élén, akit a litván Arunas Gelazninkas (12:45 perc hátrány) és a cseh Roman Krejci (24:48 perc hátrány) követ. Gyenes itt a negyedik helyen áll 31:45 perces lemaradással. A Maraton kategóriában a harmadik pozíciót foglalja el a szatmárnémeti versenyző Tosha Schareina (Spanyolország) és Roman Krejci mögött.

Szerdán a Wadi Ad-Dawasir és Rijád közötti 813 kilométeres táv vár a versenyzőkre, ebből 337 km a mért szakasz.