Cîrstea-bravúr a US Openen

Pályafutása során első alkalommal bejutott a US Open nyolcaddöntőjébe Sorana Cîrstea, miután meglepetésre három szettben (6:3, 6:7, 6:4) legyőzte pénteken New Yorkban a kazah Jelena Ribakinát.

A világranglistán 30-ik, 33 éves román teniszező két órát és 47 percet küzdött Wimbledon tavalyi bajnokával.

Fotó: US Open

A 24 éves Ribakina eddig soha nem jutott tovább a US Open harmadik fordulóján, viszont a Cîrstea elleni korábbi két mérkőzését megnyerte, az egyiket 2020-ban Dohában, a másikat szintén 2020-ban, Roland Garros első fordulójában.

A román teniszező lendületesen kezdte a mérkőzést, az első szettet 4:1-es vezetés után 6:3-ra nyerte. A második játszma nagy küzdelmet hozott, fej fej mellett haladt a két játékos. A rövidítésben 5:6-os állásnál Cîrstea két szettlabdát is hárított, de végül Ribakina 6:8-cal lezárta a tiebreaket. A döntő szettben a román teniszező végig vezetett, előbb 2:0-ra, majd 4:1-re és 5:3-ra. Amikor Cîrstea a meccsért szervált, Ribakina elvette az adogatását, és 5:4-re felzárkózott. Ám végül a saját adogatását nem tudta hozni, így a harmadik játszmát - és ezzel a mérkőzést - elvesztette.

Az amerikai nyílt teniszbajnokságon a nyolcaddöntőbe jutásáért Sorana Cîrstea 284.000 dolláros csekket és 240 WTA-pontot kap. A negyeddöntőben a svájci Belinda Bencic lesz az ellenfele.