BL-selejtező: a Fradi győzelemmel, a FCSB vereséggel nyitotta a második kört

A magyar bajnok Ferencváros egygólos hátrányból fordított az örmény Noah otthonában, a bukarestiek viszont 1–0-s vereséget szenvedtek észak-macedóniai ellenfelüktől.

Kedden a magyar bajnok Ferencváros bekapcsolódott a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőinek küzdelmeibe, a FCSB pedig folytatta szereplését a második fordulóban. A Fradi az örmény bajnok Noah otthonában lépett pályára, ahol elvárás volt tőle egy jó eredmény elérése. Ennek ellenére a magyar csapat öngólja után a hazaiak szereztek vezetést a meccsen.Nem ment a román bajnoknak a játék | Fotó: Facebook/FCSB

A szünetig összejött az egyenlítés a Ferencvárosnak, a második félidő elején pedig Varga Barnabás góljával előnybe is került, amelyet egészen a találkozó végéig megőrzött.  Ezzel a sikerrel nagy lépést tett a továbbjutás felé a budapesti együttes, amely továbbjutás esetén a horvát Rijeka és a bolgár Ludogorec közötti párharc győztesével csap össze.

Román idő szerint este kilenc órakor az andorrai bajnokot szoros összesítéssel kiejtő FCSB is folytatta szereplését, ezúttal az észak-macedóniai Shkëndija otthonában lépett pályára. Ezúttal sem működött olajozottan a román csapat játéka, hiába voltak támadásban aktívabbak, mint az ellenfél, nem tudtak gólt szerezni az első félidőben.

A második játékrészben az észak-macedón bajnok részéről Webster talált be, megszerezve a vezetést csapatának. Nem sokkal a vezető találat után Qakát durva belépőjéért kiállította a játékvezető. Bár néhány percig előnyben játszhatott a FCSB, Tănasenak néhány perccel később szintén el kellett hagynia a pályát.

Végül a Shkëndija 1–0-ra megnyerte a mérkőzést és némi meglepetésre előnybe került a román bajnokkal szemben. Amennyiben a bukaresti csapat hazai pályán meg tudja fordítani az állást és túljut a párharcon, a harmadik fordulóban az azerbajdzsáni Karabakh vagy az ír Shelbourne következhet számára.

Csütörtökön az Európai Konferencialigában bemutatkozik a Kolozsvári ,,U” és az Universitatea Craiova is, előbbi örmény, utóbbi bosnyák ellenféllel szemben, a Kolozsvári CFR pedig a svájci Luganoval csap össze az Európa Ligában.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?