Bombameglepetés az Aus Openen: kiesett Novak Djokovics

Véget vetett csütörtökön a hatszoros Australian Open-győztes Novak Djokovics melbourne-i királyságának a világranglista 117. üzbég Gyenyisz Isztomin, miután a majdnem öt órás, öt szettes meccsben 7-6(8), 5-7, 2-6, 7-6(5), 6-4-ra legyőzte a volt világelső szerbet.

Djokovics 72 kikényszerítetlen hibával zárta a mérkőzést. A tenissztár 2008 óta nem esett ki ilyen korán Grand Slam tornán, akkor Wimbledonban, szintén a második körben búcsúztatta Marat Safin. A szerb klasszis az utóbbi hét évben csupán egyszer kapott ki a Top 100-on kívüli játékostól, a 2016-os riói olimpián az akkor a világranglista 145. Juan Martin del Potro győzte le az első körben.

Isztomin eddig kétszer játszott Djokovics ellen a melbourne-i Rod Laver Arénában, és előző mérkőzéseiken még szettet sem tudott nyerni a szerb ellen. „Sajnálom Novakot, de ma nagyon jól játszottam. Még magamat is megleptem” – mondta a meccs végén a 30 éves üzbég, akinek ellenfele a harmadik körben a torna 30. kiemeltje Pablo Carreno Busta lesz.