Australian Open: 75 ászt remekelt a horvát óriás

Öt óra és tizennégy perc – ennyit tartott Ivo Karlovic és Horacio Zeballos első fordulós találkozója az ausztrál nyílt teniszbajnokság keddi versenynapján.

A maratoni csatát a rutinos horvát teniszező nyerte, a 37 éves Karlovic a minden eldöntő utolsó játszmát 22:20-ra hozta. Amióta az 1970-es években bevezették a rövidítést (tie-break), azóta nem rendeztek ilyen hosszú meccset az Australian Openen. Karlovic egy rekordot is túlszárnyalt, 75 ászával új csúcsot állított fel a melbourne-i Grand Slam-tornán.

Egy másik keddi mérkőzésen Fernando Verdasco csak a második szettben tudta megszórítani Novak Djokovicsot. A férfi egyes címvédője könnyedén továbbjutott, a szerb 6:1, 7:6 (7:4), 6:2-re nyert.

Sikerrel vette az első akadályt Rafael Nadal is, a spanyol teniszező a világranglistán 49. Florian Mayert küzdötte le három játszmában. Eredmények a torna honlapján