Australian Open: ötszettes küzdelemben jutott tovább Wawrinka

A negyedik helyen kiemelt Stanislas Wawrinka nehezen győzte le a szlovák Martin Klizant az ausztrál nyílt teniszbajnokság első versenynapján.

A svájcinak öt játszma, illetve három és fél óra kellett a sikerhez. Klizan jól tartotta magát, de a döntő szettet 6:4-re elvesztette, így már az első körben kiesett Melbourne-ben.

Hétfőn megkezdte szerepelését Roger Federer is, aki Jürgen Melzert búcsúztatta két óra, nyolc perc alatt. A 35 éves osztrák egyetlen szettet tudott nyerni. Andy Murray-nek nem okozott különösebb gondot az ukrán Ilja Marcsenko, a skót világelső 7:5, 7:6, 6:2 arányban diadalmaskodott.

Magabiztos játékkal kezdte az ausztrál Grand Slam-tornát Sorana Cîrstea, a bukaresti lány a világranglistán 95. Irina Kromacsevát búcsúztatta, az orosz versenyző csak három gémet nyert a mérkőzésen. A nap legnagyobb meglepetését Shelby Rogers okozta, azzal, hogy felülmúlta Simona Halepet – erről itt írtunk.