Kenyai futó nyerte a III. Kolozsvári Nemzetközi Maratont

A kenyai Bernard Talam nyerte meg a vasárnap megrendezett III. Kolozsvári Nemzetközi Maratont. A 28 éves afrikai futó 2 óra 25 perc alatt teljesítette a 42.195 kilométeres távot. A dobogó második fokára egy helyi versenyző, Mircea Marian Săcară állhatott fel, aki alig két perccel lemaradva ért célba. A bronzérmet a a magyarországi Oláh Tamás vihette haza.

Vasárnap reggel negyed 10-kor 2500-an álltak oda a verseny rajtjához Kolozsvár Arénában. A harmadik kiadásához érkezett sportesemény kezdetén megemlékeztek a múlt heti, bostoni maratonon elhunyt áldozatokra is. Idén is több távon méretkezhettek meg a futók, a felnőttek versenyében a 6 kilométeres táv bizonyult a legnépszerűbbnek, ezt többek között Emil Boc polgármester is teljesítette.