Koncerttel és kiállítással emlékeznek Lajtha László zeneszerzőre Bukarestben

Koncerttel és kiállítással emlékeznek Lajtha László magyar zeneszerzőre, népzenekutatóra és zenepedagógusra a Liszt Intézet bukaresti központjában – közölte hétfőn a szervező intézmény.

A megemlékezést a zeneszerző halálának 60. évfordulója alkalmából tartják február 16-án, csütörtökön. Felidézték, hogy az 1892-ben született (Leitersdorfer János László néven anyakönyvezett) és 1963-ban elhunyt alkotó a 20. század első felének egyik legnagyobb magyar zeneszerzője, aki a kulturális diplomácia terén is jelentős tevékenységet fejtett ki: Bartókkal és Kodállyal együtt úgy beszéltek róluk Franciaországban mint „a három nagy magyar”. Míg a korszak más magyar komponistáit inkább a német zene befolyásolta, Lajtha „franciás” szerző lett – írták.Lajtha László egy archív felvételen | Forrás: kultura.hu

E gondolatok mentén körvonalazódott az emlékest műsora, amelyet Karasszon Eszter gordonkaművész és Mali Emese zongoraművész előadásában hallhat a közönség. Közreműködik Lucian Corchis tenor, a Bukaresti Nemzeti Opera szólistája. A koncerten Lajtha László-, Kodály Zoltán-, George Enescu-, Claude Debussy-, Gabriel Faure-, Eric Satie- és Vaughan Williams-művek hangzanak el.

Az emlékest alkalmával a közönség megtekintheti a Lajtha László életművét bemutató kiállítást, amelynek szerzője Solymosi Tari Emőke zenetörténész, Lajtha-kutató, a Magyar Művészeti Akadémia tagja, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem docense.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?