Teltházas volt a csíkszeredai művészetisek Slágerebbje-produkciója
Milyen lehet egy Britney Spears dal fúziós dzsesszben hangszerelve? Erre is választ adtak kétszeres teltházzal csütörtök este játszott produkciójukkal a csíkszeredai volt- és jelenlegi zene szakos diákok. A Slágerebbje 2017 nevű show fellépőit is faggattuk a kulisszákról.
Évről-évre bemutathatják szabadon választott kedvenc slágereiket a csíkszeredai Nagy István Művészeti Középiskola jelenlegi és egykori ének szakos diákjai a Slágerebbje című rendezvényen. Az idei, immár hetedik kiadásban is élőzenei kísérettel, a Csíki Mozi koncerttermében zajlott csütörtök este a korosztály számára nagy népszerűségnek örvendő show. „Azért izgalmas részese lenni a Slágerebbjének, mert az a fajta profizmus, szakmai tudása a zenekarnak akikkel együtt dolgozhatunk egyben megtiszteltetés, és kihívás. A rendezvény színvonala évről-évre magasabb – mondta a Maszol érdeklődésére az idén végzős Pál István. – Megtapasztalhatjuk a csapatmunkát, az összefogást. A legizgalmasabb az, hogy ekkora közönség előtt szerepelhetünk, és az hogy minket ér a megtiszteltetés, hogy egy város előtt képviseljük a Nagy István Művészeti Középiskolát. Továbbá izgalmas egymás után, úgymond zsinórban két előadást lenyomni. Ezt hívják profizmusnak”.
A csíki közönségnek idén is az est szervező-irányítója, a fellépők mentora, Dobos Krisztina ének szakos tanárnő állította össze a hagyományosan IX–XII. osztályos diákokat megszólító műsort, de hagyománnyá vált, hogy az iskola egykori diákjait, a Slágerebbje egykori fellépőit is visszahívják, hogy irányt mutassanak a kisebbeknek és kölcsönösen erősítsék egymást.
„Ragyogni kezdtünk a színpadra lépve”
A szervezők nagyon fontosnak tartják, hogy a diákok hangszeres kísérete élőzenés háttérként szólaljon meg, így a fellépésen készült hangfelvételekkel a diákok egyéni énekesi pályakezdésében is segíthetnek: a jó minőségű felvételt beküldhetik majd a zenei selejtezőkre. A produkciókat ugyanis az iskola hang- és fotóanyagban is dokumentálja.
A rendezvény 2017-es kiadásán sikerült egy első ízben résztvevő, de zenei pályán nem pályakezdő diákot is megszólaltatnunk. A borszéki Szereceán Tihamér a 2016-ban befutott borszéki One More Minute együttes tagja is. Idén volt az első alkalom, hogy basszusgitárosként a Slágerebbjén részt vett egyik dalban.
„Szerintem nagyon fontos az, hogy könnyűzenével is foglalkozzon egy művészeti iskola. Ez egy másabb része a zenének. Fontos a nyitottság minden stílusirányzat felé. Élmény volt egy Britney Spears számot jazz-fusionban eljátszani” – mondta a Maszolnak az ifjú zenész.
Mint fogalmazott, Dobos Krisztina hozzáállása „nagyon felemelő” volt az előkészületek során. „Azt mondta főpróbán, hogy nem kell izgulni, mert a Fennvaló meg sem engedte volna, hogy együtt legyünk azon a napon és készüljünk az előadásra, ha a műsor nem sikerülne jól” – részletezte.
Tihamér, mivel csak egy dalban lépett fel, az előadás nagy részét az öltözőben vagy a színpad oldalánál, a zenekart figyelve töltötte nagy izgalomban. „Azt tapasztaltam, hogy az énekesek mihelyt a színpadra kerülnek, ragyogni kezdenek, más emberek lesznek, mint az öltözőben. Élmény volt az, hogy kétszer ment le a műsor. Az első után mindenki azt érezhette (köztük én is), hogy a második még jobb lesz, még többet akar adni a közönségnek” – számolt be az ifjú basszusgitáros.
Deér Júlia számára azért izgalmas föllépni, mert egy olyan csapattal dolgozhat együtt, akik támogatást nyújtanak. „Ez az előadás egy új életed ad számomra, egy varázst, ahol a zene mindent legyőz és csak hagyja, hogy a lélek kibontakozzon. Minden pillanat egy új csoda, amit mi magunk élhetünk át, s csak sodródunk a mámorral. Ennek a megvalósításához a legfontosabb a szeretet, amit nyújtunk egymásnak, még akkor is, ha néha elbizonytalanodunk.” – fogalmazott Júlia, azt is fölfedvén, hogy a jelszavuk: "... mert együtt többek vagyunk".
Boros Henrietta is az élményekkel gazdagodást látja a legfontosabbnak. és az egymástól tanulást, mind a próbákon, mind pedig élettapasztalatban. „Az izgalom része, ahogyan egymást figyeljük a színfalak mögül. Segítjük, bátorítjuk, kiegészítjük. Kibontakoztathatjuk saját magunkat. Jó érzéssel, ahogyan mindenki sürög, forog, mégis képes odafigyelni a másikra, hogy ne bántsa meg, hogy mindenképp csak előre segíts. Együtt nevetünk, tanulunk, fejlődünk, dolgozhatunk egy nagyszerű zenekarral, amit a tanárnőnknek köszönhetünk. Fontos a fegyelem, és figyelem, de legfőképp a szeretet, ahhoz, hogy ezt megtudjuk valósítani. Öröm tölt el, hogy ennyi ember tud együtt ilyen szép dolgokat alkotni, úgy hogy közben jól is érzik magukat” – osztotta meg a Maszollal a vastapssal záruló előadás után Henrietta.