Izgalmas műsorkínálat az idei A Holnap után fesztiválon

Harmadik alkalommal szervezi meg Nagyváradon A Holnap után fesztivált. Az április 15–19. között megtartandó fesztivál programját Czvikker Katalin, a Szigligeti Színház menedzserigazgatója és Sorbán Attila főszervező ajánlotta az érdeklődők figyelmébe.

A visszajelzések azt mutatják, népszerűbbek a fesztiválokkal bővített évadok, mert így gazdagabb az ajánlatuk, mondta Czvikker Katalin, aki hozzátette, bár a fesztivál alapításakor felmerült, lesz-e elegendő Váradhoz kötődő, vagy innen elszármazott személyiség, akikkel foglalkozhatnak, jelenleg úgy látszik, a fesztivál jövője jónéhány évre biztosítva van.

Sorbán Attila, Czvikker Katalin, Cristina Breteanu, László Csaba és Dimény Levente. A szerző felvétele

Irodalom és színház, színház és irodalom körében nagynevű, Váradhoz kapcsolódó, itt született vagy itt dolgozó meghívottja lesz az idei fesztiválnak, mondta Sorbán Attila, aki ismertette a programot is. Április15-én, szerdán felolvasószínházi esttel kezdődik a fesztivál, Lászlóffy Csaba Jelenetek egy aggastyán estvéli óráiból című darabját láthatják, ezzel valamikor pályázatot nyert a szerző, de darabját mégsem mutatták be, mondta a főszervező. Sorbán Bölöni Réka két gyermekelőadását (április 17 és 18.), Csoma Judit Egy komcsi nyanya vagyok! című egyéni előadását (április 17),  illetve és Lázár Kati Kripli Mari  című Jászai Mari-estjét (április 18.) és az ezeket követő kerekasztal-beszélgetéseket is az érdeklődők figyelmébe ajánlotta.

Poézis, kabaré, kuplé címmel irodalmi kerekasztal is lesz Emőd Tamás pályája kapcsán (április 16.) Boka László, a Országos Széchényi Könyvtár (OSZK) tudományos igazgatója, Verebes István és Rózsafalvi Zsuzsanna, az OSZK munkatársa részvételével, a zárónapon Boros Zoltánnal, a Román Televízió magyar adásának volt szerkesztőjével, főszerkesztőjével, zeneszerzővel tartanak beszélgetést, majd Máté Ottília népdalénekes koncertjével zárul az idei A Holnap után fesztivál.

Április 15., szerda 18:00

Felolvasószínházi est: Lászlóffy Csaba: Jelenetek egy aggastyán estvéli óráiból

Helyszín: Szigligeti Stúdió

 

Április 16., csütörtök

17:30 Háború és propaganda - Első világháborús plakátok az Országos Széchényi Könyvtárból. Kiállításmegnyitó.

Résztvevő: Boka László. Helyszín: Szigligeti Színház, páholyelőcsarnok

18:30 Poézis, kabaré, kuplé - Irodalmi kerekasztal Emőd Tamás pályája kapcsán. Résztvevők: Boka László, Verebes István, Rózsafalvi Zsuzsanna. Helyszín: Szigligeti Színház, páholyelőcsarnok

 

Április 17., péntek

11:00 A barackfa meséje - Bölöni Réka gyermekelőadása. Helyszín: Árkádia Bábszínház, stúdió

18:00 Egy komcsi nyanya vagyok! - Csoma Judit egyéni előadása. Helyszín: Szigligeti Stúdió

19:30 Beszélgetés Csoma JudittalBeszélgetőtársak: Bathó Ida, Csíky Ibolya. Helyszín: Szigligeti Stúdió

 

Április 18., szombat

11:00 Zenebona vásár Bergengóciában - A Bergengóc Zenegóc Társulat izgalmas-mozgalmas interaktív élménykoncertje. Helyszín: Árkádia Bábszínház, nagyszínpad

18:00 Kripli Mari - Lázár Kati Jászai Mari estje. Helyszín: Szigligeti Stúdió

19:30 Beszélgetés Lázár Katival. Helyszín: Szigligeti Stúdió

 

Április 19., vasárnap

17:00 Mondod-e még? - Beszélgetés Boros Zoltánnal életről, színházról, filmről, televízióról és zenéről kávé mellett. Beszélgetőtárs: Meleg Vilmos. Helyszín: Szigligeti Színház, páholyelőcsarnok

19:00 Máté Ottilia koncert. Helyszín: Szigligeti Színház, nagyterem

Kapcsolódók

Kimaradt?