Tarr Zoltán: Kifizetik a megítélt támogatásokat a határon túli magyar szervezeteknek

Elindultak a támogatások a Bethlen Gábor Alapkezelőn keresztül a határon túli és a nemzetiségi szervezetek felé – írta a magyarországi társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter kedden este a Facebook-oldalán.

Tarr Zoltán a bejegyzésében úgy fogalmazott: „a bukott kormány a számukra kedves szervezetek kifizetését még a választások előtt rendezte, de látványos, hogy politikai alapon priorizálták a kifizetések sorrendjét”.

Mint írta, a támogatások ügyének rendezését a Tisza-kormány megalakulása után azonnal napirendre vették, az utalások két hete elindultak a korábban meghozott döntések alapján érintett szervezetek felé, „mostanra pedig több helyre meg is érkeztek ezek a pénzek” – részletezte az MTI.

„A határon túliak helyzete és a nemzetiségi kérdések kiemelten fontosak, nem lehetnek politikai játszmák alapjai” – emelte ki a tárcavezető. Hozzátette, a szükségszerű, átvilágított kifizetések elindítása fontos lépés ennek tisztázása felé.

Tarr Zoltán arra is kitért, hogy ezzel párhuzamosan öt évre visszamenőleg elkezdték kivizsgálni a Bethlen Gábor Alapítvány működését és korábbi döntéseit. Hozzáfűzte: „kormányunk a politikamentes, átlátható támogatási rendszer építésében és működésében hisz”.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?