Szakadékba zuhant egy román állampolgárokkal teli mikrobusz Ausztriában
Öt nő került kórházba egy súlyos közúti baleset nyomán, amely egy önkormányzati úton történt az ausztriai Sankt Veit an der Glan járásban. Az osztrák sajtó értesülései szerint a mikrobusz – amelyben nyolc román állampolgár utazott – csaknem 10 métert zuhant egy szakadékba.
A baleset csütörtök este, 20:00 óra körül történt. Egy adott pillanatban a jármű vezetője, egy 36 éves román állampolgár elvesztette uralmát a kormány felett, aminek következtében a mikrobusz letért az úttestről, és egy 10 méteres szakadékba zuhant. A gépjárműben a sofőrön kívül még hét román állampolgár tartózkodott – számol be az ObservatorNews.

A sofőr eddig tisztázatlan okokból egy kanyarban veszítette el az irányítást a jármű felett. A mikrobusz elhagyta a menetpályát, körülbelül tíz métert zuhant a mélybe, majd a fák közé ékelődve, a tetejére borulva állt meg.
A mentőegységek azonnal a helyszínre siettek. Egy súlyos állapotban lévő romániai nőt a C11-es mentőhelikopterrel szállítottak a klagenfurti sürgősségi kórházba. További négy női utas könnyebb sérüléseket szenvedett, őket a friesachi kórházba szállították.
Az osztrák hatóságok tájékoztatása szerint a baleset idején a román sofőr St. Kosmas irányából Brugga felé tartott a mikrobusszal. A rendőrök a helyszínen alkoholtesztnek vetették alá a járművezetőt, amely negatív eredményt mutatott. Az ügyben a helyi rendőrség folytat vizsgálatot a baleset pontos körülményeinek tisztázására.
CSAK SAJÁT