Legalább 1000 emberrel végzett a hőhullám egy uniós tagállamban

Franciaországban az elmúlt három napban ezerrel több halálesetet regisztráltak, mint az előző hónapokban - jelentette az Országos Közegészségügyi Szolgálat a rendkívül intenzív hőhullám végén, kiemelve, hogy az áldozatok száma várhatóan emelkedni fog.

Június 24. óta körülbelül ezer a többlethalálozás száma a nem végleges adatok szerint az előző hónapokban rögzített halálesetekhez képest” - közölte a hatóság, amely a halálesetek számának 40 százalékos növekedését állapította meg.

Bár a kormány még nem hozott nyilvánosságra adatokat, Stéphanie Rist egészségügyi miniszter már szombaton arra figyelmeztetett, hogy a halálesetek száma „a szokásosnál magasabb”.Kegyetlen hőség sanyargatja Európát | Fotó: AdobeStock

Franciaországban vasárnap visszatértek az elviselhetőbb hőmérsékletek a 11 napig tartó történelmi hőhullám után, amelyet már most intenzívebbnek tartanak, mint a 2003-ast, amelyben 15 ezren vesztették életüket. Az illetékesek arra figyelmeztetnek, hogy a hőség késleltetett hatása az emberi szervezetre nagy terhet ró a kórházakra, és jelentős többlethalálozásra lehet számítani.

„Június 24-én több mint 1200 halálesetet regisztráltunk - minden okot beleértve -, június 25-én és 26-án pedig naponta több mint 1400 halálesetet. Összehasonlításképpen, áprilisban és májusban naponta körülbelül 900-1000 haláleset történt” - hangsúlyozta a szolgálat.

Bár a többlethalálozás minden korosztályt érint, és a sürgősségi osztályok számos hőgutát jelentettek fiatalabb embereknél is, s „rögzített halálesetek 85 százaléka 65 éves és annál idősebb személyeket érint” - tette hozzá a hatóság.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?