A NASA-t kérik, hogy segítsen a Loch Ness-i szörny felkutatásában

A Loch Ness Központ felkérte a NASA űrügynökséget, hogy segítsenek a legendás szörny utáni vadászatban.

A tavalyi nagy erőkkel zajló kutatás során egy hidrofon erőteljes vízalatti zajokat és több lehetséges megjelenést rögzített. A legújabb keresés a Sir Edward Mountain expedíció 90. évfordulóján kerül megrendezésre, május 30. és június 2. között, közölte a Sky News.

A 1934-es első expedíció óta több mint 1156 megjelenést rögzítettek hivatalosan a Loch Ness-i szörny regisztrációjában. Aimee Todd, a Loch Ness Központ munkatársa azt nyilatkozta: „Reméljük, hogy a világ minden Nessie-vadásza segíteni fog nekünk eljuttatni kérésünket a NASA-hoz. Bízunk abban, hogy el tudjuk érni őket a közösségi hálózatokon keresztül. Csak reménykedünk, hogy szakértelmük segít majd nekünk a válaszok megszerzésében. Bízunk benne, hogy a NASA szakértői rendelkeznek olyan fejlett képalkotási technológiával, amellyel fel tudják mérni a tavat”.Illusztráció: AI-val generált fotó

Az idei kutatás során a önkénteseknek feladata lesz a vízfelület megfigyelése. Képzésben részesülnek majd arról, hogy mire figyeljenek oda, és hogyan rögzítsék a felfedezéseket.

Azok, akik nem tudnak személyesen jelen lenni, részt vehetnek a kutatásban a Visit Inverness Loch Ness weboldalán élő kamerák segítségével.Azok, akik szeretnének részt venni a Nessie-vadászatban, kísérhetik Deepscan kapitányát, Alistair Mathesont, a Loch Ness projekt kapitányát és McKennát, egy 18 méteres hidrofonnal, hogy meghallgassák a tó mélyéről származó rejtélyes hangokat.

A Loch Ness Központ egy régi Drumnadrochit-i hotelben található, amelynek tulajdonosa, Aldie Mackay, 90 évvel ezelőtt látott egy „vízi szörnyet" a Loch Ness-ben.

A vezérigazgató, Paul Nixon, ezt nyilatkozta: „Tavaly világszerte figyelmet keltettünk az eddigi legnagyobb Nessie-kutatással, Amerikából, Kanadából, Franciaországból, Olaszországból, Japánból és más országokból csatlakoztak hozzánk. Rejtélyes hangokat hallottunk, valamint lehetséges megjelenéseket, idén pedig elszántan törekszünk arra, hogy többet megtudjunk a Loch Ness-i szörnyről. Önkéntesek és szakértők segítségét is kérjük, izgatottan várjuk, hogy felfedezzük a tó legnagyobb rejtélyeit.”

A Loch Ness nemcsak a legismertebb tó az országban, de Skócia második legmélyebb tava is – a Highlands-i Loch Morar után – a legmélyebb ponton körülbelül 227 méter mély.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

 

 

Kapcsolódók

Kimaradt?