Hollande szolidaritásra kérte a kelet-európai országokat
Francois Hollande francia államfő azt kérte kedden a kelet- és közép-európai országoktól, hogy a migrációs válság alatt ne feledkezzenek meg arról a szolidaritásról, amelyet Európa mutatott az irányukban a berlini fal leomlását követően.
"Amikor a berlini fal leomlott, még két Európa volt. Az akkori állam- és kormányfőknek egyszerű lett volna azt mondaniuk azoknak, akik hosszú ideig a fal másik oldalán maradtak, hogy várhatnak még. De mi úgy láttuk, hogy Európa egy, és a falak leomlásával egység teremtődött" - mondta a francia elnök Párizsban, az Európai Szakszervezeti Szövetség (ETUC) 13. kongresszusán elmondott beszédében.
"Azoknak, akiket akkor Európa befogadott, emlékezniük kell erre a választásra. Ne feledkezzenek meg arról, hogy a szolidaritás azért jött létre, hogy eltöröljük a történelem nyomait" - hívta fel a figyelmet Francois Hollande. Emlékeztetett arra, hogy "akkoriban volt egy szakszervezet, amely nagyon sokat tett a fal leomlásáért és azért, hogy a keleti országok beléphessenek az Európai Unióba. Ezt a szakszervezetet Szolidaritásnak hívták. Ennek a szolidaritásnak most is meg kell mutatkoznia" - vélte a francia elnök.
"Európa a fejlődés és a szolidaritás története. Az országok azért fogtak össze, hogy együtt erősebbek legyenek, olyan modellt képviseljenek, amelyre példaként lehet tekinteni a világban" - hangsúlyozta a francia elnök.