Májusban is szárnyalt a légiforgalom

Legnagyobb mértékben a marosvásárhelyi repülőtér utasforgalma nőtt éves összevetésben. 

Májusban is hozzávetőleg 10 százalékkal nőtt a légi utasforgalom, derül ki a Romániai Repülőterek Egyesületének (AAR) legfrissebb adataiból. Az utolsó tavaszi hónapban 2,573 millió utas fordult meg a hazai légikikötőkben, míg egy évvel korábban 2,344 millió.Egyre többen repülnek egyre többet | Fotó: Tarom

Az ország második legnagyobb reptéren, a kolozsvárin, az országos átlagnál jóval kisebb mértékben nőtt az utasszám, 305 115 főről 314 565-re. A temesvárin az átlagosnál nagyobb volt a növekedés, a létesítmény 139 402 utast fogadott. Ennek ellenére, tavaly májusban még a temesvári volt az ország negyedik legforgalmasabb légikikötője, idén azonban már csak az ötödik, mivel időközben Băneasan 46 568-ről 141 064-re nőtt az utasok száma.

Brassóban közel két és félszeresére, 49 276-ra emelkedett az utasok száma. Marosvásárhelyen, köszönhetően a Wizz Air visszatérésének, még látványosabban nőtt a forgalom, 9248 főről 34 453 főre. Nőtt az utasok száma Nagyváradon (22 580 fő), Szatmárnémetiben (6116 fő) és Nagybányán (4418 fő) is.

A belföldi utasok aránya Nagyváradon a legnagyobb, kb. minden második utas bukaresti járatot vett igénybe. Kolozsvár esetében a belföldi utasok aránya kevéssel haladja csak meg a 10 százalékot, májusban mindössze 33 706-an voltak. A teljes személyzettel működő, s tekintélyes kiadással járó aradi és tulceai reptéren 26, illetve 18 utas fordult meg májusban.  

Az áruforgalom az Otopeni-i (3993,57 tonna), a nagyváradi (168 tonna) és a brassói (63,61 tonna) reptéren nőtt, utóbbi kettőn látványosan, ellenben a kolozsvárin (550,49 tonna) és a temesvárin (312,52 tonna) csökkent.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?