Kiírták a pályázatot a Bákó-Piatra Neamț gyorsforgalmi út megépítésére

A Közúti Beruházások Országos Társasága pénteken kiírta az 51 kilométeres Bákó-Piatra Neamț gyorsforgalmi út tervezésére és kivitelezésére a pályázatot, amelynek maximális értéke több mint 6 milliárd lej (áfa nélkül) – jelentette be Sorin Grindeanu közlekedési miniszter.

„Fontos lépés a Bákó-Piatra Neamț gyorsforgalmi út megépítése érdekében! A Közúti Beruházások Országos Társasága (CNIR) ma kiírta a pályázatot ennek az új gyorsforgalmi útnak a tervezésére és kivitelezésére (51 km), amelynek maximális értéke több mint 6 milliárd lej (áfa nélkül). Az ajánlatok benyújtásának határideje 2025. február 18-a. Az új gyorsforgalmi út Piatra Neamțot köti majd össze a moldvai autópályával (A7)” – írta a miniszter a Facebook-oldalán.

A beruházást vissza nem térítendő külső forrásokból, a 2021–2027-es közlekedési programból és az állami költségvetésből finanszírozzák. | Fotó forrása: Sorin Grindeanu Facebook-oldala

A 2021–2027-es közlekedési programból finanszírozott szerződés 12 hónapot biztosít a pályázat nyertesének a tervezésre és 36 hónapot a kivitelezésre (összesen 48 hónap). A CNIR közleménye szerint a Bákó-Piatra Neamț gyorsforgalmi út korszerű közlekedési feltételeket biztosít a két település között, csökkenti a két városon belüli nehéz- és tranzitforgalmat, valamint összeköti Piatra Neamțot az A7-es moldvai autópályával.

A szerződést egy tételben írják ki, a beruházást vissza nem térítendő külső forrásokból, a 2021–2027-es közlekedési programból és az állami költségvetésből finanszírozzák. A projekt 30 építmény (hidak, felüljárók, viaduktok) építését írja elő, összesen mintegy 16 km hosszúságban (a 30 építményből kettő több mint 1 000 méter, a leghosszabb a Bákó-Pașcani szakaszon az A7-es autópályához csatlakozó közúti csomópontnál lévő 1072 méteres viadukt), valamint öt közúti csomópont, S 3 típusú szervizterület és egy karbantartási és koordinációs központ (CIC) megépítését.

Az útvonal, amely Bákó és Neamț megyén halad keresztül, erdészeti peremterületeket is érint (kb. 20 km hosszan). Az odaítélési kritériumok között szerepel, hogy további pontszámot kap a Bákó és Neamț megyei munkanélkülieket foglalkoztató kivitelező, mivel a megvalósíthatósági tanulmány becslése szerint összesen 1800 munkahelyre lesz szükség a munkálatok során. A BIM (Building Information Modelling) koncepció alkalmazására a CNIR 6%-os pontszámot állapított meg, írja az Agerpres

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?