Vizsgaelőkészületek kánikulában: ivóvízzel, klímaberendezéssel óvják az érettségizőket

A diákok és a tanárok egészségének védelmére kérte az oktatási minisztérium a tanfelügyelőségeket.

Az oktatási minisztérium pénteken kérte a tanfelügyelőségeket, hogy a magas hőmérséklet és a fokozott hőterhelés miatt gondoskodjanak az érettségiző diákok és a tanárok egészségének védelméről.

Gondoskodni kell a diákok és tanárok egészségének védelméről | Illusztráció: mesterséges intelligencia által generált fotó

A minisztérium átirata szerint a vizsgaközpontokra a következő feladatok hárulnak:

  • folyamatosan biztosítsanak ivóvizet a vizsgázóknak, a javítótanároknak és a vizsgabizottságok tagjainak;
  • lehetőség szerint működő klímaberendezéssel felszerelt, vagy kevésbé napos, árnyékosabb termekben szervezzék meg a vizsgákat, a dolgozatjavítást és a dolgozatok megtekintését;
  • ahol nincs klímaberendezés, mobil légkondicionálókkal, ventilátorokkal vagy más eszközökkel csökkentsék a hőterhelést;
  • rendszeresen szellőztessék a termeket, ha ez nem zavarja a vizsgák, a javítás vagy a dolgozatok megtekintésének menetét;
  • biztosítsanak árnyékos és hűvösebb várakozóhelyeket a diákoknak a vizsga előtt és után, és lehetőség szerint kerüljék a zsúfoltságot;
  • ellenőrizzék az elektromos hálózat és a hűtőberendezések működését;
  • biztosítsanak gyors orvosi segítségnyújtási lehetőséget;
  • folyamatosan figyeljék a vizsgakörülményeket, és szükség esetén gyorsan avatkozzanak be;
  • tájékoztassák a vizsgázókat, a tanárokat és a bizottsági tagokat a hőség elleni védekezésről.

Az Agerpres emlékeztetett, hogy a nyári érettségi hétfőn a román nyelv és irodalom írásbeli vizsgával kezdődik. A vizsgára csaknem 131 ezer diákot várnak, közülük mintegy 116 ezren az idei évfolyam végzősei, körülbelül 15 ezren pedig korábbi évfolyamokból jelentkeztek.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?