Székelyföldön is érezték a Vrancea megyei földrengést

Csütörtök kora reggel a Richter-skála szerinti 5,3-as erősségű földrengés rázta meg a Vrancea megyei szeizmikus térséget – közölte az Országos Földfizikai Intézet (INFP).

A kép illusztráció | Fotó: Agerpres/EPAAz INFP szerint a rengés közel 148 km-es mélységben történt, a földmozgást érezni lehetett Székelyföld több településén is, sőt Bukarestben, de még Ukrajna és Moldova Köztársaság Romániával határos területein is.

A földmozgást reggel 6 óra 50 perckor észlelték. Constantin Ionescu, az INFP igazgatója azt nyilatkozta a Digi24.ro-nak, hogy a csütörtöki „egy teljesen normális jelenség Vrancea megyében”, és nem számítanak utórengésekre. Hozzátette: a térségben a 6,5-ös fokozatnál erősebb földrengések számítanak súlyosnak, amelyek már károkat is okoznak.

Ezzel együtt ez volt az utóbbi két év legerősebb földmozgása Romániában, 2020-ban ugyanis egy 5,2-es fokozatú rengést mértek, szintén Vranceában.

Raed Arafat katasztrófavédelmi államtitkár, az Országos Katasztrófavédelmi Felügyelőség (DSU) igazgatója szintén a Digi24.ro-nak nyilatkozva azt mondta, hogy semmi sem indokolta a lakosság riasztását a RO-Alert mobiltelefonos alkalmazáson keresztül, és a 112-es egységes segélyhívószámon sem kaptak értesítést a hatóságok. Az államtitkár leszögezte: nincs ok a pánikra.

Az MTI a román hatóságokra hivatkozva felhívta a figyelmet, hogy szeizmológiai szempontból Bukarest számít Európa legveszélyeztetettebb fővárosának. A történelmi feljegyzésekre alapozva a szeizmológusok azt valószínűsítik, hogy Bukarest térségét évszázadonként legalább kétszer rázza meg nagy erejű földmozgás. A legutóbbi, 1977-es 7,2-es erősségű földrengésben több mint 1400-an haltak meg, és több mint 11 ezer ember megsérült – emlékeztetett a magyar nemzeti hírügynökség.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

banner_bcxvIA0Y_2.jpg

Kimaradt?