banner_qpmMZsMg_970x250 eurotrans.webp
banner_PT5K3wNG_728x90 eurotrans.webp
banner_kNLLfvE0_300x250 eurotrans.webp

Románia legkevesebb 600 ezer oltást kap az AstraZenecától februárban

Románia legkevesebb hatszázezer oltást kap az AstraZenecától február folyamán - jelentette be szombaton Florin Cîţu, miután a Carol Davila kórházban megkapta a Pfizer-BioNTech által kifejlesztett koronavírus elleni védőoltás második részét.

Elmondta: az AstraZeneca oltására február 10-én indul az előjegyzés. A COVID-19 elleni oltással kapcsolatos tevékenységeket koordináló országos bizottság (CNCAV) csütörtöki közleménye szerint az AstraZeneca által kifejlesztett koronavírus elleni vakcinát a 18 és 55 év közöttiek immunizálására ajánlják.

Az első és második dózis közötti időszak nyolc hét lesz. A CNCAV emlékeztet: az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) ajánlata szerint a védőoltást 18 évnél idősebb személyek kaphatják meg, a két dózis közötti ajánlott időszak pedig 4 és 12 hét közé esik.

Ezt kell tudni a vakcináról

Az AstraZeneca vakcina szaporodásra képtelenné tett adenovírus vektor platformot használ, amelynek mindkét részoltása egyforma, amely „közvetíti” a sejteknek a koronavírus adatait, és amely hatására az immunrendszer ellenanyagot termel.

Az oltást nyolc és tíz dózisos flakonokban forgalmazzák, amelyek 2 és 8 Celsius-fok között hat hónapig őrzik meg stabilitásukat. A vakcinát csak intramuszkulárisan szabad beadni, az alkalmazási előírás szerint. Az elosztás hőmérséklet-ellenőrzés mellett, szabványos módszerekkel történik, hűtőkocsikban, konténerekben és hűtött dobozokban.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Az Európai Gyógyszerügynökség 2021. január 29-én javasolta az AstraZeneca által kifejlesztett COVID-19 elleni védőoltás feltételes forgalomba hozatali engedélyének megadását. Az AstraZeneca vakcina a harmadik COVID-19 elleni védőoltás, amely rendelkezésre áll az Európai Unió tagállamaiban, beleértve Romániát is.

(Címlapfotó: Agerpres/EPA)

Kapcsolódók

Kimaradt?