Pénteken dönt a parlament az Állandó Választási Hatóság elnökének menesztéséről

A szenátus és a képviselőház pénteki együttes ülésén döntenek Toni Greblă menesztéséről az Állandó Választási Hatóság (AEP) éléről – határozott kedden a parlament két házának összevont házbizottsága.

Az intézményvezető felmentésére vonatkozó javaslatot Ciprian Şerban képviselőházi elnök terjesztette a házbizottságok elé azzal az indoklással, hogy 2023 márciusában Toni Greblă a kinevezésekor érvényes országos minimálbért (3000 lejt) vette alapul a saját havi illetménye kiszámolásakor a 2080 lejre befagyasztott érték helyett. Így 2023-ban és 2024-ben Greblă illetéktelenül jutott hozzá magasabb összegű juttatáshoz, a napidíját is beleértve, mivel utóbbit a havi illetmény összegével arányosan számolják ki.Több kifogást is emeltek az AEP elnöke ellen | Fotó: AEP/Facebook

Az AEP elnökének azt is felróják, hogy a Központi Választási Irodát (BEC) új székhelyre költöztette, és a bérleti díjjal is megkárosította az államot – olvasható az Agerpres-en.

Mindezek mellett Toni Greblă az utóbbi időben tisztségével összeegyeztethetetlen nyilatkozataival és megnyilvánulásaival ártott az AEP presztízsének – olvasható az indoklásban.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?