Leköpött és megütött egy nőt egy U-drukker Kolozsváron
Felháborító eset történt Kolozsváron a Rózsák parkjában: egy nőt leköpött és bántalmazott egy férfi, aki az Universitatea futballcsapat mezét viselte – írja a gsp.ro portál. Az áldozat a közösségi médiában videóval és képekkel posztolt az esetről.
Elmondása szerint az incidens azután történt, hogy a férfi fia megpróbálta a nő kislányának rollerét a folyóba dobni, majd csúnyán beszélt a gyermekkel. A nő ekkor közbelépett, és kérte a kisfiút, hogy hívja oda a szüleit, hogy tisztázzák a helyzetet. A fiú apja ezt követően agresszívan lépett fel: közel hajolt a nőhöz, ordibálni kezdett vele, majd leköpte. Amikor az áldozat ösztönösen ellökte magától, a férfi ütni kezdte.
„Amikor a provokációi nem értek célt, én megőriztem a hidegvérem, ő pedig leköpött. Reflexből ellöktem, mert teljesen rámtapadt, és egy pillanattal később már ütött is” – írta a nő a Facebook-oldalán.
A támadás a kislánya szeme láttára történt, aki sírni kezdett. A férfi ordított a gyermekkel, hogy pszichiáterre van szüksége, mert nem normális, ha emiatt sír – panaszolta a nő a közösségi médiában.
„Azt feltételezte, hogy ukrán vagyok, és kijelentette, hogy semmi keresnivalóm az országban. Pedig én román állampolgár vagyok!” – hangsúlyozta. „Amíg a szomszédom nem kiabált, hogy hívta a rendőrséget, addig a férfinak esze ágában sem volt megállni” – tette hozzá.
Az esetet jelentették a rendőrségen, a Cluj24.ro információi szerint a rendőrség megállapította, hogy egy 42 éves nő és egy 46 éves férfi keveredett konfliktusba a gyermekeik közti nézeteltérés miatt. Az ügyben eljárás indult.
Ha ön vagy valaki a környezetében családon belüli erőszak, emberkereskedelem, nemi alapú vagy többszörös diszkrimináció áldozata, ingyenesen hívhatja a 0800 500 333-as segélyvonalat, amelyet a Nők és Férfiak Közötti Esélyegyenlőségért Országos Ügynökség működtet a nap 24 órájában, a hét minden napján. A hívás bármely belföldi hálózatból díjmentes. A vonalat nemcsak az áldozatok, hanem családtagjaik, ismerőseik vagy tanúk is hívhatják. A tanácsadók sürgősségi segítséget, tájékoztatást, jogi és pszichológiai alapkonzultációt nyújtanak, valamint útba igazítanak a megfelelő helyi intézményekhez és szolgáltatásokhoz.
(A nyitókép illusztráció | Fotó: Pexels)
CSAK SAJÁT