Kormányzati kapcsolatokért felelős főnököt keres a TikTok Romániában
Kormányzati kapcsolatokért és közpolitikai ügyekért felelős menedzsert keres a TikTok Romániában.
A Linkedin-en olvasható álláshirdetés szerint a kormányzati kapcsolatokért és a közpolitikai ügyekért felelős csapat feladata például, hogy megelőzze, kezelje és mérsékelje a közösségi platformot érintő politikai, jogalkotási és szabályozási kockázatokat, továbbá olyan szabályozási környezetet támogasson, amely elősegíti a vállalat növekedését és innovációját.
A majdani vezetőnek kell fenntartania és építenie a romániai, magyarországi és balkáni országok döntéshozóival és politikai szereplőivel a kapcsolatot. A saját jogi, kommunikációs és szakpolitikai csapatukkal együttműködve fejlesztik szolgálatatásaikat és szabályzataikat, ugyanakkor a TikTok felhasználói közösségének érdekeit szolgáló és védő szakpolitikai álláspontokat kell képviselnie úgy belső, mint külső szinten.
Figyelemmel kell követnie a trendeket és a jogalkotási javaslatokat, a regionális szabályokat priorizálnia kell és a stratégiák végrehajtása is rá hárul majd.
Az álláshoz jogi vagy politikatudományi végzettség, nemzetközi kapcsolatok, közigazgatás vagy hasonló területen végzett diploma vagy azzal egyenértékű szakmai tapasztalat szükségeltetik. Romániában, Magyarországon vagy a Balkánon szerzett jelentős tapasztalat közpolitikában vagy kormányzati ágazatban, továbbá nagyon jól kell ismernie az internet-szabályozásokat, a jogalkotási folyamatokat. A követelmények között szerepel például az is, hogy politikai kampányokban, érdekképviseleti kampányokban szerzett tapasztalattal bíró személyt szeretnének, valakit, aki képes megérteni a közpolitika üzleti hatásait.
Az álláshirdetés két napja került fel a Linkedin-re, azóta már 116-an jelentkeztek.
A Hotnews emlékeztetett arra, hogy a TikTok-ot nemrég 500 millió euróra bírságolták, mert törvénytelenül küldte át az uniós felhasználó adatait Kínába, ugyanakkor ismeretes az is, hogy a platform „főszereplője” volt a tavaly érvénytelenített első fordulójának.
CSAK SAJÁT