Kongatják a vészharangot a gépkocsigyártók a tervezett megszorító intézkedések miatt

A költségvetési hiány csökkentését célzó intézkedések bevezetése során a kiszámíthatóság, valamint az üzleti környezettel folytatott párbeszéd hiánya negatív hatással lesz az ország autóiparára, és a folyamatban lévő beruházási tervek feladásához vezet – figyelmeztet a Romániai Gépkocsigyártók Egyesülete (ACAROM).

A költségvetési vagy jogszabályi kiszámíthatóság, az üzleti környezettel folytatott párbeszéd hiánya,
a rövid-, közép- és hosszú távú hatástanulmányok hiánya, negatív hatással lesz az ország autóiparára, fogalmazta meg aggodalmait az egyesület.

Attól tartanak a tervezett intézkedések a folyamatban lévő beruházási tervek feladásához, a befektetők szemszögéből Románia vonzerejének csökkenéséhez, és ezáltal jelentős számú munkahely elvesztéséhez vezetnek. Nem szabad megfeledkezünk arról, hogy európai és országos szinten is bizonytalan a gazdasági környezet, az adójogszabályok bármilyen előre nem látható változása automatikusan makrogazdasági egyensúlytalanságokhoz vezet, mondják az autógyártók képviselői.
Szerintük, a „nyílt, tisztességes párbeszéd" vezethet csak gazdasági növekedéshez, a versenyképesség növeléséhez és Románia fenntartható fejlődéséhez.

Dacia gyár | Fotó: Agerpres
A román
iai ipar motorja – az autóipar – számos kihívással nézett szembe az elmúlt években: először a világjárvány, amelynek azonnali hatása az üzletmenet lassulása volt, majd a félvezetők válsága, az ukrajnai konfliktus, a közüzemi szolgáltatások, az alapanyagok és a munkaerő költségének növekedése. Mindez hatalmas terhet rótt ágazatra, fogalmaznak.

Kifejtik, közben az iparág egy mélyreható átalakuláson megy át, a technológiai forradalom nagyszerű lehetőség lehet Románia számára, hogy megerősítse pozícióját az európai autóiparban, különösen a Magyarországgal, Lengyelországgal, Csehországgal és Szlovákiával való versenyben. De mindez csak hosszú távú stabilitás és kiszámíthatóság révén valósítható meg – olvasható a szövetség honlapján közzétett álláspontban.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

 

 

Kapcsolódók

Kimaradt?