Ingatlancsalás Sepsiszentgyörgyön: hamisan foglalt lakásokkal csalt ki pénzt áldozatoktól
Sepsiszentgyörgyön bírósági felügyelet alá helyeztek egy 42 éves férfit, aki több tízezer lejt csalt ki áldozataitól hamis ingatlanértékesítési ígéretekkel.
A nyomozóhatóság szerint a férfi 2025 júniusa és augusztusa között két áldozatot vezetett félre, akikről 1000 és 15 000 lej közötti összegeket kért és kapott különböző részletekben, azzal az ígérettel, hogy lakásokat foglal le számukra és kifizetteti a tulajdonjog átruházásához szükséges díjakat.
Valójában azonban az ingatlantranzakciók soha nem valósultak meg, így a férfi csalárd módon több mint 40 000 lejt szerzett, közölte a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság. Hozzáteszik: október 15-én, szerdán a rendőrség két házkutatási parancsot hajtott végre, amelyek során különféle tárgyakat, dokumentumokat és egyéb bizonyítékokat foglaltak le. Ugyanezen a napon adtak ki a férfi ellen elfogatóparancsot, és 24 órára őrizetbe vették.
Október 16-án, csütörtökön a férfit bíróság elé állították, ahol 60 napos bírósági felügyelet alá helyezését rendelték el. A nyomozás továbbra is tart a férfi teljes bűncselekmény-sorozatának dokumentálása és felelősségre vonása érdekében.
CSAK SAJÁT