Hetedik alkalommal szervezték meg az ország egyetlen lovasterápiás versenyét Lőrincrévén

Szombaton a MOL Gyermekgyógyító Kupa, vasárnap pedig látványos lovasfesztivál került a programba.

A Hip-Tep Lovasterápiás és Szabadidőlovas Egyesület legnagyobb rendezvénye egyre ismertebbé és népszerűbbé válik, évről-évre mind több és több érdeklődőt vonz a Maros partjához közel fekvő hangulatos faluszéli lovardába.

Miután a tavaly megdőlt a rekord a résztvevők számának tekintetében, az idén sikerült újból felülmúlni az előző évi teljesítményt. Románia tizenegy megyéje képviseltette magát, a két nap alatt huszonöt egyesület jelent meg, a látogatók száma pedig elérte az ezret. Nem kevesebb, mint 150 gyermek versenyzett, a startlistán 170 indulás szerepelt összesen, ami azt jelenti természetesen, hogy volt aki több számban rajtolt.

Ottjártunkkor a lelátók teljesen megteltek, sokan a fűzfák alatti füvön ülve követték figyelemmel a versenyszámokat, bemutatókat. Egy bemondó részletesen tájékoztatta a nézőket a soron levő versenyszámokról, tömör magyarázatai hozzásegítették a kevésbé beavatottakat is ahhoz, hogy megértsék egy-egy gyakorlat nehézségi fokát és a pontozás kritériumait.

Az első nap, a VII. MOL Gyermekgyógyító Kupán, a fogyatékkal élő gyermekek álltak rajthoz, azok, akik lovasterápiára járnak. Második nap pedig sportversenyzés zajlott: a gyerekek lovastorna (voltízs), egyéni lovaglás és díjugratás kategóriákban igyekeztek a legjobbat kihozni a lovakból és önmagukból.

Az idei program több újdonságot is tartalmazott: egy balázsfalvi egyesület rövid sporttánc műsorral lépett fel, Illyés Kinga és Balogh Norbert látványos elemekben bővelkedő lovasbemutatót tartott és először volt lovasíjászat is, a kolozsvári Tunyogi Bélának köszönhetően.

A megnyitót megtisztelte jelenlétével András Imre, A Közösségért Alapítvány ügyvezető igazgatója, aki kihangsúlyozta: nagyon fontosnak tartja a MOL Gyermekgyógyító Kupát, mert ez az egyetlen lovasterápiás verseny Romániában.

Jelen volt továbbá Lőrincz Helga, Nagyenyed alpolgármestere, aki arról vallott, mekkora öröm látni azt a fejlődést, ami évről-évre az egyesületnél végbemegy. Szőcs Ildikó, a nagyenyedi Bethlen Gábor Kollégium igazgatója kifejezte, mennyire büszke arra, hogy az úttörő kezdeményezést az iskola két volt diákja valósította meg.

A Balogh Csilla és Csaba által alapított egyesület 2009-ben elsőként honosította meg Romániában a lovasterápiát, azóta évente 50-70 fejlődésben visszamaradt gyereken segítenek ezzel a módszerrel. „A következő években továbbra is szeretnénk fejlődni és minél több gyerekkel foglalkozni és versenyekre járni. Mindeddig számtalanszor álltunk már pódiumra, rangos versenyeken. A lovassport népszerűsítése érdekében szeretnénk több versenyt szervezni az egyesület területén, valamint csatlakozni a regionális versenyekhez” – vallottak céljaikról a szervezők a Maszolnak.

A fotókat Kiss Csaba, Lőrincz Zoltán és Lőrincz Kinga készítették.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

 

Kapcsolódók

Kimaradt?