Hallgatólagosan elfogadták a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet

Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet – írja az Agerpres.

A jogszabályjavaslatot az SOS Románia nyújtotta be a parlamentbe április 14-én.

Maia Sandu moldovai és Nicusor Dan román államfő. | Fotó: Maia Sandu Facebook oldala

A szenátus szerdai ülését vezető Natalia Intotero közölte, hogy a tervezet megvitatásának határideje lejárt, így az hallgatólagosan elfogadottnak minősül.

A jogszabályjavaslat szerint a román parlament megerősíti elkötelezettségét a helsinki EBESZ-konferencia záróokmányába foglaltak mellett, amely elismeri a határok békés, diplomáciai úton történő módosításának lehetőségét, és Románia, valamint a Moldovai Köztársaság egyesüléséről határoz.

A tervezet ugyanakkor felhatalmazza a kormányt, hogy haladéktalanul kezdje el a tárgyalásokat a chişinăui hatóságokkal a Moldovai Köztársasággal való egyesülés véglegesítéséről.

A tervezetről a szenátus szavaz döntő házként.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?