Hallgatólagosan elfogadták a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet – írja az Agerpres.
A jogszabályjavaslatot az SOS Románia nyújtotta be a parlamentbe április 14-én.

A szenátus szerdai ülését vezető Natalia Intotero közölte, hogy a tervezet megvitatásának határideje lejárt, így az hallgatólagosan elfogadottnak minősül.
A jogszabályjavaslat szerint a román parlament megerősíti elkötelezettségét a helsinki EBESZ-konferencia záróokmányába foglaltak mellett, amely elismeri a határok békés, diplomáciai úton történő módosításának lehetőségét, és Románia, valamint a Moldovai Köztársaság egyesüléséről határoz.
A tervezet ugyanakkor felhatalmazza a kormányt, hogy haladéktalanul kezdje el a tárgyalásokat a chişinăui hatóságokkal a Moldovai Köztársasággal való egyesülés véglegesítéséről.
A tervezetről a szenátus szavaz döntő házként.
CSAK SAJÁT