Gyanakszik az adóhatóság az alkalmazottaira – Eltérések lehetnek a lefoglalt javak készleteiben

Az Országos Adóhatóság (ANAF) vezetősége bejelentette, hogy belső ellenőrzéseket indított az alkalmazottak körében felmerült integritási gyanúk miatt. Az intézmény szerint a vizsgálatok egy lehetséges eltérésre irányulnak a lefoglalt vagy zárolt javak készleteinek nyilvántartásában.

„Minden olyan magatartást, amely nem megfelelő, vagy ellentétes a jogi és etikai normákkal, szigorúan szankcionálni fogunk. Amennyiben a gyanúk beigazolódnak, határozott és átlátható módon meghozzuk a szükséges intézkedéseket” – nyilatkozta Adrian Nica, az ANAF elnöke.

Belső ellenőrzést indítottak | Korábbi fotó: ANAF

Ebben az összefüggésben az intézmény belső megfigyelési és elemzési tevékenységeket indított a jelzett helyzetek tisztázása érdekében, számol be a News.ro.

„Gyakorlatilag a lefoglalt vagy zárolt javak tényleges készleteinek összehangolásáról van szó a nyilvántartásokban szereplő adatokkal, azzal a céllal, hogy átláthatóbbá váljanak, és értékesíthetők legyenek a platformon” – közölte a forrás.

Ugyanezen forrás szerint, amennyiben jelentős és indokolatlan eltérések mutatkoznak, integritási vizsgálatokat indítanak a vonatkozó jogszabályok és belső eljárások alapján.

Az ANAF ismételten megerősítette elkötelezettségét az integritás, a jogszerűség és a szakmaiság elveinek betartása mellett feladatai ellátása során.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

banner_2RECJMdU_SB5_WEBBANNER_970 X 250.png
banner_UalzFhP5_SB5_WEBBANNER_728 x 90.png
banner_KI1NlCrb_SB5_WEBBANNER_300 x 250.png

Kimaradt?