Ezeket a tételeket kapták a próbaérettségin magyar nyelv és irodalomból

A csütörtöki próbaérettsgin a humán, illetve a reál szakos diákok részben eltérő feladatokat kaptak. A tételeket és a javítási útmutatót közzétették az oktatási minisztérium honlapján, ide kattintva tölthetik le.

Illusztráció: Unsplash

A diákoknak az első tétel megoldásához el kellett olvasniuk Petőfi Sándor Hazámban című versét, a humán szakosoknak egy kétoldalas verselemzést kellett írniuk, míg a reálosoknak 3-4 mondatos válaszokat kellet adniuk a vershez kapcsolódó öt kérdésre. A második tétel szövegértelmezés volt, a reál és humán szakosoknak is öt, a szöveghez kapcsolódó kérdést kellett megoldaniuk.

A harmadik tételben a humán és reál szakosok is ugyanazt a feladatot kapták: egy értekezést kellett írniuk a Családi viszonyok megjelenítése az epikában címmel, egy általuk választott magyar szépirodalmi mű alapján. A tanulók választhatták Kosztolányi Dezsőtől a Pacsirta vagy A kulcs című művet, valamint Jókai Mórtól Az arany embert. A szöveg megírásakor a próbaérettségizőknek figyelembe kellett venniük a választott mű műfaji sajátosságait, a térszerkezet jellegzetességeit, a családi viszonyok megjelenítését a műben, valamint a választott alkotás stílusjegyeit.

A próbaérettségi eredményeit április 6-án teszik közzé.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?