Csökkent az újonnan használatba adott lakások száma
Az idei év első hat hónapjában 24 609 lakást adtak használatba Romániában, ami 1327-tel kevesebb, mint egy évvel korábban – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) legfrissebb adataiból. A magánfinanszírozással épített lakások száma csökkent főként, különösen a központi, nyugati és délkeleti régiókban.
Az idei első félévben 24 609 lakást adtak használatba Romániában, 1327-tel kevesebbet, mint 2024 első hat hónapjában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból, írja az Agerpres.
A január és június között használatba adott lakások 55,2 százaléka városon épült, 4,8 százaléka vidéken. A magánfinanszírozással épült lakások száma az egy évvel korábbi adatokhoz viszonyítva 1270-nel, a közpénzből építetteké 57-tel csökkent.
A csökkenés a központi régióban magasabb: 575, a nyugati régióban pedig 398-tel kevesebb lakást adtak át, Bukarestben és Ilfov megyében 239-cel, a délkeleti régióban 212-vel és a délnyugati régióban 140-nel kevesebbet.
Az idei második negyedévben 13 647 lakást adtak használatba Romániában, 929-cel kevesebbet mint a tavalyi első hat hónapban. Az április és június között átadott lakások közül 52,9 százaléka városon épült, 7,1 százaléka vidéken.
CSAK SAJÁT