Bezárt az utolsó csíkszeredai oltóközpont is

A koronavírus elleni oltás iránti igények nagyarányú lecsökkenése miatt befejezték tevékenységüket a csíkszeredai oltóközpontok. Utolsóként a Kossuth utcában található központ zárt be szerdán, ez alkalommal sajtótájékoztatón értékelték az elmúlt mintegy másfél éves időszak eredményeit.

Az Akác utcai és a zsögödfürdői központ után szerdán befejezte tevékenységét Csíkszereda harmadik, Kossuth Lajos utcai oltóközpontja is. A koronavírus elleni védőoltásokat ezt követően csak a háziorvosi rendelőkben lehet igényelni. Az oltóközpont működésének eredményeit szerdán sajtótájékoztatón ismertették a működtetést közösen vállaló megyei és városi önkormányzat képviselői. Elsőként Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke mondott köszönetet a központban dolgozó 46 szakembernek.Borboly Csaba, Bokor Márton, Korodi Attila | A szerző felvételei

Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere a megyei és a városi önkormányzat összefogását emelte ki az olközpont kialakítása és működtetése során. A városvezető ugyanakkor kitért arra is, hogy az oltóközpontok személyzetének kifizetése nem volt egyszerű a különböző bürokratikus akadályok miatt.

Bokor Márton gyermekorvos, az oltóközpont tevékenységének koordinátora elmondta: nehéz volt megszervezni és elindítani a működést, hiszen ismeretlen dologgal álltak szemben és az oltási kampány kezdetén az oltóanyagokról sem tudtak sokat. A szakember szerint problémát jelentett az időhiány, valamint az is, hogy az egészségügyi dolgozók féltek a fertőzésveszélytől.

„Problémánk volt a személyzet alkalmazásával is, ebből a nehéz helyzetből a nyugdíjasok mentettek ki, valamint az iskolai rendelőkben dolgozó asszisztensek. Ugyanakkor nehéz volt a tevékenységek kifizetése is. A mai napig nem kaptunk meg két és fél havi illetményt. Meg kellett küzdenünk a lakosság fenntartásaival, félelmeivel is. Kérdések vetődtek fel, amelyekre sok esetben nem tudtunk válaszolni, mert mi is kevés információval rendelkeztünk. Meg kellett szerveznünk a vidékre kiszálló csapatokat is” – elevenítette fel Bokor Márton. Megemlítette az étkezési jegyek kiosztásából adódó nehézségeket is. Hozzátette: midnezek ellenére jó érzésekkel tekintenek vissza a mögöttük álló időszakra.

A Kossuth utcai oltóközpontban 29 747 személy kapta meg a koronavírus elleni védőoltást, és beoltottak 75 gyermeket is. Bokor Márton megemlítette: a gyerekek esetében a szülők fenntartásaival is meg kellett küzdeniük

Máthé Árpád, Hargita Megye Tanácsának vagyongazdálkodási vezérigazgatóságának munkatársa beszámolt arról, hogy 2020 decemberében rövid idő állt a rendelkezésre az oltóközpont kialakítására az akkor már évek óta használaton kívüli épületben. Az előkészületek során mintegy 140 ezer lejt költöttek az épület oltóközponttá alakítására, felszerelésére.

Tar Gyöngyi, a Hargita Megyei Egészségügyi Igazgatóság vezetője köszönetet mondott minden „életmentő” szakember tevékenységéért. Kiemelte: Hargita megyében 21 ezer fertőzöttet regisztráltak mostanáig, amibe beletartozik néhány száz újrafertőződött személy is. Hangsúlyozta: a Kossuth utcai volt a legforgalmasabb oltóközpont.

„Az itt beoltott 29 ezer emberből biztos lett volna néhány olyan, aki ha nem kapja meg az oltást, akkor súlyos fertőzéssel az intenzív osztályra került volna, esetleg a legrosszabb kimenetellel végződhetett volna a fertőzés.(…) Azt gondolom, azok döntöttek bölcsen, akik ide vagy a többi központba jöttek és megkapták az oltást biztosítva azt, hogy túléljenek és esetleg súlyos szövődményektől mentesüljenek” – foglalta össze Tar Gyöngyi.

Borboly Csaba és Korodi Attila az esemény végén köszönő oklevéllel hálálta meg az oltóközpont munkatársainak erőfeszítéseit a koronavírus-járvány megfékezésében.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT
banner_IQYcRuKP_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_300x250.png
banner_C0oT6SvR_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_970x250.png
banner_M68UqZcM_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_728x90.png

Kapcsolódók

Kimaradt?