Adomány: Ezer cserepes krizantémot osztott szét ingyen egy Szatmár megyei magyar termesztő
Több százan mentek egy Szatmár megyei család házához, miután a közösségi médiában látták, hogy ingyen virágot osztogatnak. A virágtermesztő család bejelentette, hogy ingyen adják a cserepes krizantémokat, amelyek a halottak napja után megmaradtak, és nem sikerült eladni.
„Sajnáltuk kidobni” – mondta Petkes Anita a Digi24 hírtelevíziónak.
A sor már reggel 8 órakor kialakult, annak ellenére, hogy azt kérték az emberektől 10 órától érkezzenek. Több százan jelentkeztek, hogy elvigyék az ingyen virágokat.

Volt aki, azt tervezte otthon a kertben kiülteti a virágokat, mások a temetőbe, vagy a templomba vitték.
„Nagyon sok cserepes krizantém megmaradt… Sajnáltuk kidobni, ezért úgy döntöttünk, kivesszük a cserepekből, és a virágokat elajándékozzuk – hogy tegyünk egy jó cselekedetet, hogy örömet szerezzünk. Nem is számítottam arra, hogy ilyen sokan lesznek, és hogy már 8 órától ilyen nagy tolongás lesz” – nyilatkozta Petkes Anita, Szatmár megyei virágtermesztő.
Több mint ezer virágot tettek ingyen elérhetővé az érdeklődők számára, és mindenki legfeljebb 10 virágtövet vihetett haza.
CSAK SAJÁT