A Lorántffy-gimnázium működteti Biharpüspöki új óvodáját
A nagyváradi önkormányzat kezelésbe veszi a Biharpüspökiben felépített új óvodaépületet, amely a Lorántffy Zsuzsanna Református Gimnázium égisze alatt fog működni.
Az RMDSZ hétfői közleménye szerint a református egyház által, a magyar kormány pénzügyi támogatásával épített korszerű épület kezeléséről a legutóbbi tanácsülésen döntöttek. Az egyezség a nagyváradi önkormányzat és a Biharpüspöki Református Egyházközség, valamint a Királyhágómelléki Református Egyházkerület (KREK) között jött létre, egyelőre három évre, korlátlan meghosszabbítási lehetőséggel.
Ahhoz, hogy a továbbiakban állami oktatási intézményként működhessen, még szükség lesz arra, hogy „beépítsék” a váradi Lorántffy-gimnáziumba.
Az óvodaépületet, mint írtuk, idén áprilisban avatták fel. Felszereléssel együtt hozzávetőleg 1 millió euróba került és száz gyermek oktatására, nevelésére teremt korszerű és megfelelő környezetet. Bogdán Szabolcs János püspök akkor hangsúlyozta: nagy szükség volt erre az intézményre, amelynek fizikai építése ugyan lezárult, a lelki és szellemi építkezés azután következik, hogy az épület benépesül azok örömével, akiknek készült.
Kapcsolódó
Szabó József, az RMDSZ városi tanácsosa szerint ez az óvoda a politikum és az egyházak példás együttműködésének kézzel fogható bizonyítéka.
CSAK SAJÁT