Félezer kilőtt madártetemet találtak egy román buszban

A magyarországi Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei 580 fürj és pacsirta tetemét találták meg egy román autóbuszban, az M43-as autópályán. Az ügyben feljelentést tettek természetkárosítás bűncselekmény miatt – idézték a magyar portálok a NAV közleményét.

A pénzügyőrök egy román rendszámú autóbuszt ellenőriztek az M43-as utópálya egyik pihenőjében, s bár a két sofőr és a 15 utas is azt nyilatkozta, hogy bejelenteni való árut nem visznek magukkal az utánfutó ellenőrzésekor egy hűtőládából összesen 380 fürj és 200 pacsirta kopasztott és fagyasztott teteme került elő. 

Fotó: NAV

Az egyik buszvezető elmondása szerint a madarakat olasz vadászok megbízása alapján szállították Olaszországba. Előzetes szakvélemény alapján az előkerült madarak védettek, eszmei értékük 24 millió forint. 

Kapcsolódók

Kimaradt?