A "vérital" a kínai fiatalok új őrülete

A kínai online áruházakban megrendelhető, a fiatalok körében egyre keresettebb "vérital" fogyasztásának veszélyeire hívta fel a figyelmet az állami élelmiszer és gyógyszerfelügyelet hétfőn Kínában.

Az egészségügyben használt transzfúziós zsákokhoz hasonló csomagolásban kapható "vámpír véritalok" minőségét hivatalosan nem ellenőrizték, azokat engedély nélkül hozták forgalomba - közölte a hatóság.

A helyenként "vér energiaitalként" reklámozott és a fiatalok körében nagyon gyorsan rendkívül népszerűvé vált terméket a vevő a kívánsága szerinti vércsoport feltüntetésével is megrendelheti.

Az állami felügyelet figyelmeztet, hogy a terméken szereplő címkék többsége hamis, az italok értékesítését megtiltották, az internetszolgáltatókat pedig kötelezték a folyamatosan frissülő kínálat szigorúbb és alaposabb ellenőrzésére, az illegális kereskedők elleni fellépésre.

Egyes médiajelentések szerint az új őrület kiváltásában meghatározó szerepük van a True Blood - Inni és élni hagyni, valamint a Vámpírnaplók című amerikai televíziós sorozatoknak.

Az úgynevezett vérivászat sok helyütt immár jelenséggé vált, és a kereslet olyan mérteket öltött, hogy külön "témakávézók" nyíltak, ahol a kiszolgálószemélyzet orvosnak és ápolónak öltözik, az italokat pedig transzfúziós zsákokban szolgálják fel. Egy északkelet-kínai kávézóban egy csomag műanyagcsövön át felszívható vörösáfonyalé 60 jüanba (2200 forint) kerül.

Egyes vendéglátóipari egységekben falra szegezett koporsók alkotják a dekorációt, az ételekhez pedig kérés nélkül is nagy mennyiségű ketchup jár. Az italokat, legyen az kávé, ásványvíz, fehér bor, kóla vagy sör, vörösre színezve töltik a zsákokba felszolgálás előtt. 

banner_IQYcRuKP_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_300x250.png
banner_C0oT6SvR_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_970x250.png
banner_M68UqZcM_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_728x90.png

Kimaradt?