Pert nyert Tőkés László az őt kémnek nevező egykori titkosszolgálati vezetők ellen
Másodfokon megnyerte a rágalmazás miatt indított pert Tőkés László azok ellen a volt titkosszolgálati vezetők ellen, akik egy televíziós műsorban magyar kémnek nevezték, és azt állították, hogy Tőkés László az 1989-es temesvári ellenállása során pénzt kapott a magyar titkosszolgálattól.
A Bukaresti Táblabíróságon pénteken kimondott ítélet kivonatát a romániai bíróságok portálján tették közzé. A polgári perben kimondott ítélet megváltoztatta a Tőkés László számára kedvezőtlen elsőfokú ítéletet, és megítélte a Tőkés László által kért egy lejes erkölcsi kártérítést. Ezt Filip Teodorescunak, a kommunista politikai rendőrség (Securitate) kémelhárítása helyettes vezetőjének, Ioan Talpeșnek, a román Külföldi Hírszerző Szolgálat (SIE) volt igazgatójának, az Antena 3 hírtelevíziónak és Mihai Gadea műsorvezetőnek kell kifizetnie.
A bepanaszoltaknak kell fizetniük Tőkés László 3300 lejes perköltségét. A háromtagú bírói testület egyik tagja különvéleményt fogalmazott meg, melyben megalapozatlannak tartotta a Tőkés László fellebbezését, és vele fizettette volna ki a televízió és a műsorvezető 5000 lejes perköltségét is.
Filip Teodorescu és Ioan Talpeș azt állította 2014 szeptemberében az Antena 3 hírtelevízió műsorában, hogy Tőkés László a magyar titkosszolgálat fizetett ügynöke volt. Ezt a volt temesvári lelkésznek egy 20 ezer lejnyi magyarországi egyházi adomány átvételéről 1989 októberében írt elismervényével próbálták alátámasztani. Szerintük az adomány kézbesítőitől a román–magyar határon elkobzott elismervény azt bizonyítja, hogy Tőkés László a magyar titkosszolgálatnak dolgozott, és ezért pénzt is kapott.
A nagy nyilvánosság előtt történt rágalmazásért a volt temesvári lelkész beperelte az utolsó kommunista és az egyik első rendszerváltás utáni kémfőnököt, valamint az Antena 3 televíziót és annak műsorvezetőjét. Első fokon, 2016 márciusában a bukaresti törvényszék megalapozatlannak minősítette és elutasította Tőkés László erkölcsi kártérítési keresetét.
A fellebbviteli tárgyaláson a Bukaresti Táblabíróság Kincses Előd ügyvéd indítványára elrendelte két olyan magyarországi tanú meghallgatását, akik igazolták, hogy a szóban forgó összeg az üldözött, nélkülöző lelkészcsalád megsegítésére gyűjtött önzetlen adomány volt.
Kincses Előd az MTI-nek nyilatkozva erkölcsi sikernek tekintette, hogy a bíróság öt év pereskedés után megállapította, hogy a Securitate és a SIE vezetői rágalmazták Tőkés Lászlót. Hozzátette: a bíróság a perköltségnek csak a töredékét ítélte meg Tőkés László számára.