Tenisz: Simona Halep bejutott a negyeddöntőbe a madridi tornán

Simona Halep két szettben legyőzte hétfőn az amerikai Coco Gaufft, és ezzel bejutott a több mint 6 millió euró összdíjazású madridi salakpályás tenisztorna negyeddöntőjébe.

A világranglista 21. helyén álló román teniszező 6:4, 6:4-re nyert a WTA-16. Gauff ellen, 1 óra és 14 perc játék után.

Simona Halep egy ászt ütött a találkozón, ellenfele hármat, Gauffnak hat kettős hibája volt, Halepnek egy sem. A román teniszező 83,8 százalékos hatékonysággal értékesítette első szerváit, az amerikainak ez 61,5 százalékos arányban sikerült, Halep 11 nyerő ütést mutatott be, míg Gauff 18-at, de utóbbi 30 ki nem kényszerített hibát vétett, míg Halep neve mellett mindössze tíz ilyent jegyeztek.

Fotó: Agerpres/EPA

A román teniszező – aki 2016-ban és 2017-ben megnyerte a madridi tornát, 2014-ben és 2019-ben pedig a döntőig jutott – negyvenedik főtáblás mérkőzését nyerte a spanyol fővárosban, ezen a téren csak a cseh Petra Kvitova előzi meg, aki háromszor szerezte meg a tornagyőzelmet Madridban.

A negyeddöntőben Ons Jabeur lesz Halep ellenfele. A WTA-10. tunéziai játékos a svájci Belinda Bencicet búcsúztatta a nyolcaddöntőben három szettben (6:2, 3:6, 6:2).

Korábban Halep legyőzte a spanyol Paula Badosát, a világranglista második helyezettjét. Simona Halep 2020 szeptembere óta nem győzött le top 5-ös játékost, akkor Karolina Pliskova ellen sikerült nyernie a római torna döntőjében 6:0, 2:1-re, miután a cseh sérülés miatt feladta a küzdelmet.