Tenisz: kiderült, ki lesz Simona Halep ellenfele a madridi torna döntőjében

Kiki Bertens lesz Simona Halep ellenfele a Madridban zajló, 7021128 dollár összdíjazású salakpályás tenisztorna női versenyének döntőjében. A holland lány pénteken 6:2, 7:5 arányban legyőzte a második elődöntőben az amerikai Sloan Stephenst.

Bertens tavaly is bejutott a madridi torna döntőjébe, ám ott vereséget szenvedett a cseh Petra Kvitovától.

A első elődöntőben Simona Halep 6:2, 6:7, 6:0-ra legyőzte a svájci Belinda Bencicet. Ha elhódítja a trófeát, hétfőtől ismét átveszi a vezetést a világranglistán. A döntőre szombaton este kerül sor, nem hamarabb, mint 19 óra 30 perc.Ez lesz Halep negyedik döntője Madridban, 2016-ban és 2017-ben megnyerte a tornát, 2014-ben vereséget szenvedett Marija Sarapovától.

Halep 3-2-re vezet Bertens ellen az egymás elleni meccsek tekintetében. Legutóbbi találkozójukon, Cincinattiben, a holland lány 2:6, 7:6 (6), 6:2 arányban győzött. Salakon 1-1-re állnak, Bertens nyert 2012-ben Fesben, Halep 2017-ben Rómában.