Szlovákia legyőzte az emberhátrányba kerülő lengyel csapatot

Szlovákia 2–1-re legyőzte Lengyelországot a labdarúgó Európa-bajnokság csoportkörének első fordulójában, az E csoport hétfői, szentpétervári mérkőzésén.

Az első félidőben mindkét csapat számos alkalommal került helyzetbe, de Robert Mak remek egyéni megmozdulása előtt és után minden játékos rendkívül pontatlanul célzott. A Ferencváros szlovák támadója bravúros cselekkel tisztára játszotta magát a bal oldalon, majd a tizenhatoson belülre érve lövésre szánta el magát. Mivel a labda előbb visszapattant a kapufáról, majd Wojciech Szczesny hátáról került a hálóba, ő az első kapus, aki öngólt szerzett az Európa-bajnokságok történetében (1–0).Balszerencsés volt a lengyel kapus, róla pattant be a labda | Fotó: UEFA EURO 2020 Twitter-csatorna

A második felvonásban csupán harminc másodperc kellett a lengyelek egyenlítéséhez: egy kombinatív lengyel támadás végén Maciej Rybus passzát Karol Linetty továbbította a hálóba (1–1). A 62. percben Grzegorz Krychowiak megkapta második sárga lapját, így a lengyelek emberhátrányba kerültek. Nem sokra rá, Marek Hamsík szöglete után Milan Skriniar levette a labdát, majd középről, 14 méterről a hálóba lőtt (2–1).

A hátralévő időben Lengyelország sokat tett az egyenlítésért, több nagy lehetősége is volt, de újabb találat már nem született.